Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Stigsdotter, Marit för STOLAB, matgrupp, 7 delar, delvis svartlackerad, massiv björk  "Allegro", matbord med 2 iläggsskivor samt 6 stolar, dessa med rutig klädsel, daterad 2009,
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd konstnär, olja, vintermotiv, Åle kvarn?, 16 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, Kelim, 250 x 170 cm
Matta, Kelim, 250 x 170 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Parti glas, Tjeckoslovakien, 1900-talets 2 hälft, delvis med polykroma och fögyllda applikationer
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Andersson, Olof, olja, Gamlebyn, Laholms kyrka, signerad, 29 x 21 cm
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Qvarsebo, Michael, färglitografi, "Riddare", signerad, daterad 1973/76 och numrerad EA, synlig pappersstorlek 30 x 23 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Tvättkorgar, 2 st, rotting, 1900-talets mitt, l 60 respektive 67 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Qvarsebo, Michael, färglitografi, fågelmannen, signerad o numrerad 78/300, synlig pappersstorlek 64 x 26 cm
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Konow, Jürgen von, färglito, motiv från Söndrum, signerad, daterad 1951 och numrerad 62/150, synlig pappersstorlek 23 x 49 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jönsson, Barbro, litografier, 2 st, samramade, inslagna frukter, signerade, daterade -83 samt numrerade 27/200, synliga pappersstorlekar, 19 x 17 cm vardera
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Uppsatsskål, glas och mässing, Danmark, modern tillverkning, höjd 32 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, glasservis, karaff samt 6 glas, karaff total h 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan galleri, 250 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, old Pakistan Karachi, signerad, 210 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Hamadan galleri, 400 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old Hamadan, 150 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering7 000 - 8 000 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "Låset", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 24 x 30 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Pakistan, 270 x 155 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Kirman, 215 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Reciever, ITT 3501, någon knapp skadad/saknas samt högtalare, 1 par, Superscope
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampor, 1 par, glas, höjd 41 cm, någon mindre nagg
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Wright, Wilhelm von, efter, litografier 2 st, handkolorerade, , strandskata resp talgoxe, handkolorerade, synlig pappersstorlek 30 x 21 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jönsson, Erik, olja, kustlandskap, signerad, 41 x 51 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan, 260 x 160 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Matta, old Karachi Pakistan, 290 x 215 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK