26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Okänd designer, fruktkorg, metall, plast och trä, längd 52 cm
Est300 - 400 SEK
Parti gardiner, Picasso, längd 218 resp 116 cm
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Bilbana, Märklin, bana, bilar mm
Est900 - 1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Neagle, James efter Ansell, Charles, kopparstick, handkolorerat, #Swedes in the Court Dress", 1700-talets slut, synlig pappersstorlek 10 x 17 cm
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd designer, brosch, sterlingsilver med turkoser, i form av sjöhäst, h 6 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Zatta, Antonio & Mitchell, John, karta, kopparstucken, "Il Paese de' Selvaggi Outagamiani..." ur Atlante Novissimo 1788, synlig pappersstorlek 34 x 46 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Bénard, Robert, kopparstick, "Astronomie, Instrumens...", sannolikt ur Didert d'Alemberts Encyclopedie, synlig pappersstorlek 23 x 16,5 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Inkunabelblad; Schedel, Hartmann, träsnitt, Siena ur Weltchronik 1493, synlig pappersstorlek 40 x 24 cm
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd engelsk konstnär, akvarell, Fulbourn Manor, Cambridgeshire, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
Est400 - 500 SEK
Olsson, Ann-Marie, färglito, komposition med fåglar, signerad, daterad -88 och numrerad 99/260, pappersstorlek 57 x 42 cm
Est400 - 500 SEK
Höglund, Karl, färglito, kammarmusik, signerad och numrerad 17/290, pappersstorlek 34 x 28 cm
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Matta, semiantik persisk, 205 x 150 cm
Est700 - 800 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), ring, keramik med monterade strasstenar och bärnsten, signerad, l 7 cm
Est300 - 400 SEK
De L'isle, Guillaume, karta, kopparstucken, "Carte des Antilles Françoises..." 1717, synlig pappersstorlek 49 x 33 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Silvestre, Israël, kopparstick "Prosp(ect) du Château de Villeroy" 1655, synlig pappersstorlek 16 x 29 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
Est3,200 - 3,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), ring, keramik med monterade strasstenar, pärlor, bärnsten och ammonit, signerad, l  cm
Est300 - 400 SEK
Klimkiewicz, Elzbieta (Ella K), halsband/kors, keramik med röd korall och strasstenar, kors h 17 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Léon, May K, färglito, Madonna, signerad och numrerad 12/99, synlig pappersstorlek 41 x 28 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Léon, May K, färglito, Kurtiserande par, signerad och numrerad 17/120, synlig pappersstorlek 31 x 26 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Nykvist/Petersen, utställningsaffisch, 1991, 50 x 70 cm
Est300 - 400 SEK