26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,600 - 4,800 SEK
Böcker: Lagerberg, Torsten, red, Vilda Växter i Norden tom I-III, Natur och Kultur 1937-39
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Mynt, 999/1000 platina, 150 Balboas, Panama 1976, vikt 9,3 gram
Est4,200 - 4,400 SEK
Luplau, Marie, olja, trädgård, signerad Kiöbenhavn och daterad 1911, 25 x 19 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd konstnär, olja, Sankt Nicolai Kirke i Köge, 31 x 19 cm
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Olson, Erik, olja, "Söndrums kyrka" a tergo signerad och daterad 1917-18, 23 x 24 cm
Final bid2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Olson, Axel, olja, Grötviks hamn, signerad, 19 x 27 cm
Final bid10,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a. Sham 69, Jethro Tull, Zappa, Ferry mm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti LP-skivor, ca 40 st, bl.a. Cash, Joplin, Dire Straits, Stewart mm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Qvistorff, Victor, olja, "Hollandsk kut iLÖresund", signerad och daterad 1952, 17 x 22 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, soffbord, teak, undre tidningshylla, längd 130 cm, slitage
Final bid1,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, satsbord, 2 st, ek, bredd 60 resp 52 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti äldre tändsticksaskar
Parti äldre tändsticksaskar
Est300 - 400 SEK
Aspelin, Arne, olja, "Grissleholm", signerad, 50 x 61 cm
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Zillen, Johannes Wilhelm, akvarell, motiv med kor, signerad och daterad 1867, 16 x 24 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Vägglampetter, 1 par, skuret trä, höjd 28 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Matta, semiantik/antik Isphahan, 210 x 135 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,200 - 1,300 SEK
Mätinstrument, 2 st i låda, bland annat CO2-mätare, sekelskiftet 1900
Est300 - 400 SEK
Spelbord, valnöt, Queen Anne-stil, 1800-tal, vikbar skiva, diameter 62 cm, fanérskador
Final bid1,100 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Bortone, Antonio, byst, gips, kvinna med sjal, höjd 36 cm, smärre skador
Est300 - 400 SEK
Böckman, Edgar för Höganäs, skål, lysterglaserat flintgods, diameter 28 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Trygg,  Carl Johan, träfigur, monterad på platta, stående gubbe, signerad och daterad 1926, h 22 cm
Est300 - 400 SEK
Bordslampa, i form av monterat snäckskal, höjd 28 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK