26/4 kl 12 - 19

27/4 kl 12 -17

28/4 kl 12 - 16

28/4 kl 16

Est2,400 - 2,600 SEK
Matta, semiantik Senneh, 310 x 240 cm
Est2,000 - 2,200 SEK
Stereo; Onkyo 3 delar, kassettdäck TA-6310, förstärkare TX-8410 samt CD DX-7310, oanvända, medföljer fjärrkontroll
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, matta, konstsilke (?), violett, 200 x 140 cm
Est400 - 500 SEK
Matbord, mahogny med 2 ofanerade iläggsskivor, oscarianskt, 1800-talets 2 hälft, skivor, tot längd 221 cm, bruksslitage
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Matta, semiantik Senneh (?), 215 x 145 cm
Est2,000 - 2,200 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,900 SEK
Est2,000 - 2,200 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Bolin, W A, matgaffel, silver, l 20 cm, vikt 70 gram
Est400 - 500 SEK
Norrman, Solveig, färglitografi, komposition med drake, signerad, daterad -72, numrerad 199/200, synlig pappersstorlek 44 x 29 cm
Est300 - 400 SEK
Radio, Philips, typ 521A, mahogny, bredd 35 cm
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est800 - 900 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Matta, semiantik Afshar, 240 x 155 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Malmström, Hedvig, hinterglasmalerei, hus och träd, signerat, 44 x 36 cm
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Väggur, mahogny, sengustaviansk stil, 1900-talets början, h 67 cm
Est300 - 400 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Påskmorgon", signerad, daterad 1955 och numrerad 201/250, synlig pappersstorlek 37 x 31 cm
Est400 - 500 SEK
Takfotogenlampa, bronserad metall och majolika, 1900-tal, kupa i glas, denna diameter 32 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, glas och metall, sekelskiftet 1900, h 49 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, digital print, kretskort, synlig pappersstorlek 90 x 122 cm
Est300 - 400 SEK
Est800 - 900 SEK
Est800 - 900 SEK
Est800 - 900 SEK
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Est800 - 900 SEK
Est3,000 - 3,200 SEK
Hänghörnskåp, ek, 1700-tal, längd 71 cm
Est500 - 600 SEK
Final bid900 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK