Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Est1,100 - 1,200 SEK
Bröllopsväst, broderat siden, sekelskiftet 1900
Est600 - 700 SEK
Okänd indisk konstnär, tryck, 1 par, poloryttare, signerade The Indian Cavalier LSR och dateradem, 30 x 45 cm
Est300 - 400 SEK
Sparbössa (!), horn med kopparmontage, sekelskiftet 1900, l 18 cm
Est200 - 300 SEK
Släpspänne med band, WWI, minnesvariant för kvinnor, spännet i sterlingsilver
Est200 - 300 SEK
Brosch, 900/1000 silver med cabochonslipade turkoser, islamiskt kulturområde, kalligrafisk text "Allah Akbar", dia 4 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Minnesmedalj, brons, London Bridges flytt till Lake Havasu, Arizona, dia 7 cm
Est200 - 300 SEK
Bok/brevsprättare, brons, art-déco, 1920-tal, dekor av Hygieia med ormen, osignerad, l 29 cm
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Henrik VIII, signerad och numrerad 190/300, 70 x 60 cm, pappersstorlek 84 x 69 cm
Est200 - 300 SEK
Väggplåt/presenterfat, mässing, renässansstil, Frankrike, 1800-talets 2 hälft, dekor av lejonmaskaroner, mittkartusch med harnesk och frygisk mössa, dia 66 cm
Est200 - 300 SEK
Norrgren, Maja, olja, klippor  vid Marstrand, signerad och daterad 1975, 62 x 97 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, pastell, flodlandskap med vindmölla, otydligt signerad, a tergo betecknad Biarritz Bas-Pyrénées, synlig storlek 33 x 50 cm
Est200 - 300 SEK
Emanuel, Frank Lewis, blandteknik, Hamnen i La Rochelle, signerad, synlig pappersstorlek 55 x 38 cm
Est200 - 300 SEK
EP, signerad, China Crisis, 1981, signerad av Gary Daly och Eddie Lundon, total pappersstorlek 45 x 41 cm
Est200 - 300 SEK
Okänd indo-persisk konstnär, 1900-tal, gouache på siden, komposition med personer och djur, synlig storlek 50 x 41 cm
Est200 - 300 SEK
Strumpbyxor med doft (!), "Scratch 'N Sniff Fragrant Hosiery", Fashion Print Ltd, prototyp till British Design Awards, monterad på kartong
Est200 - 300 SEK
Okänd konstnär, färgserigrafi med guldtryck, komposition, otydligt signerad, numrerad 1/4 och daterad 1976, synlig pappersstorlek 57 x 42 cm
Est200 - 300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Väggplattor, 2 + 2 fajans, längd 28 cm
Est600 - 700 SEK
Punschmuggar, 6 st, silver, stämplade Ceson Göteborg, diameter 6,5 cm, i etui, vikt 185 gr
Final bid900 SEK
Est800 - 900 SEK
Guldmynt, 20 kronor, Oskar II 1876, 8,96 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid4,400 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Belgien Leopold I1865, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid3,200 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Guldmynt, 1 Sovereign, Storbritannien Viktoria 1887, 7,98 gram 916/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid3,800 SEK
Est3,600 - 3,800 SEK
Guldmynt, 20 Francs, Frankrike, Napoleon III, 1863, , 6,45 gram 900/1000 guld, säljes till förmån för Lions
Final bid2,800 SEK
Est2,600 - 2,800 SEK
Matta, old Ersari (?), 95 x 85 cm
Est300 - 400 SEK