Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Stort parti smycken, bijouterier mm, delvis silver
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
6 delar silverbestick, Olga, stämplade GAB Eskilstuna, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Final bid1,600 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Häftapparat, kromad metall, Kartro 666, Neva Clog, USA omkring 1920, l 12 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Bluetoothhögtalare med inbyggd powerbank, JBL/Harman Charge5, förefaller oanvänd
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, kanna, porslin, "Pynta", design 1962, h 13 cm
Est1,600 - 1,700 SEK
Skålfat, porslin, Royal Copenhagen, musselmalet halvblonde, modellnummer 511, diameter 17 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Terrin med lock, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, längd 32 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Väggur, valnöt och stuck, Junghans, sekelskiftet 1900, dekor av krönande örn, h 97 cm, krön löst
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid3,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Rörstrand, theservisdelar, flintgods,  "Azur", design 1954, thekanna,, gräddkanna samt 3 koppar med fat
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kanna, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, höjd 16 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,100 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
2 delar silver, halsband samt armlänk, denna med markasiter, längd 40 resp 19 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Attling, Efwa, egen verkstad, hänge med kedja, silver, "Kärlek"
Final bid800 SEK
Est500 - 600 SEK
Parti skedar, silver, total vikt 230 gram
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Theskedar, 14 st, silver, stämplade Finland 1986, total vikt 190 gram, medföljer etui
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat vitguld, snöstjärneformade, vardera med 7 facettslipade diamanter, dia 9 mm, total vikt 3 gram
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Synnerligen stort parti frimärken- delvis postfriska, FDC, album mm, 8 lådor, säljes till förmån för Lions
Final bid5,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Kortsvärd, smide och mässingslindat trä, Mongo/Konda(?), Kongo, sekelskiftet 1900, l 54 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid3,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Ikon, äggoljetempera och guld på trä, 1900-tal, Sankt Mikael, oval 25 x 17 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est6,200 - 6,400 SEK
Kandelabrar, 1 par, förgylld brons, Louis XV-stil, 1800-talets 2 hälft, dekor av akantus mm, h 43 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
4 delar grafik, Göteborgsbilder, synlig pappersstorlek 32 x 43 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Herrbetjänt med byxpress, Pressomatic, "Pressboy"
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Thekanna, porslin, Kina, 18-1900-tal, blå underglasyrdekor, l 15 cm, tillverkningsspricka i handtag
Final bid1,900 SEK
Est500 - 600 SEK
Eriksen, Niels Jakob, skulptur, konststen, sittande barn, signerad, h 22 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est500 - 600 SEK
Byrå, mahogny med mässingsbeslag och brokig marmorskiva, dekor i parkettmarqueterie, rokokostil, 1900-talets mitt, 2 lådor, l 82 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Kakburk, litograferad plåt, 1900-talets 1 hälft, Hultmans, l 36 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Fröseke, spegel, teak, 1950-60-tal, höjd 107 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Collierer, 3 st, korall respektive (sötvatten?)pärlor
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för Rörstrand, parti porslin, Bimbo, 1950-60-tal, 3 thekoppar, 5 underfat samt 3 assietter
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Miniatyrljusstakar, 5 st, metall och trä, bland annat Digsmed och Qvistgaard
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat rödguld, Omega, 33 x 26 cmtotal vikt 58 gram, län med smärre bristning
Final bid17,000 SEK
Est16,000 - 17,000 SEK