Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Damarmbandsur, 18 karat rödguld, Michel Herbelin Paris, 15 x 15 mm, medföljer länk i förgyllt stål
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, l 50 cm, vikt 10,2 gram
Final bid3,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Colier, odlade, doserande pärlor med silverlås, l 50 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, signerad J Andersson, synlig pappersstorlek 82 x 48 cm
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 48 x 63 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 56 x 62 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 55 x 61 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 72 x 86 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 53 x 70 cm
Est400 - 500 SEK
Okänd konstnär, akvarell, sagoboksillustration, synlig pappersstorlek 67 x 99 cm
Est400 - 500 SEK
Tiedeman, Helene för Orrefors Jernverk, grötskålar med skedar, 2 + 2 st, i orginalförpackningar, dia 20 cm
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Jema Glasbruk, Boda, vin- respektive snapsglas, 2 + 2, etikettsignerade, h 17 respektive 23 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Kaffekoppar med underfat, 10 + 10 st samt 8 assietter, porslin, Gustavsberg Blå Blom
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
5 delar konsthantverk, Kina, 1900-tal, 3 skulpturer hardwood samt 2 assietter porslin
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Hög hatt i låda, Tyskland, 1920-30-tal, medföljer sorgsjal
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Vinprovarlåda, 4 glas samt beskrivning
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, semiantik persisk, 200 x 140 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Gevär, flintlås, England, 1700-talets 2 hälft, helstock i valnöt, beslag i mässing, lås i smide, plaket mmed gravyr TS (?) No 4, total l 146 cm, anlupet, framstock möjligen kortad
Final bid3,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti långpipor, trä, tagel och porslin, 18-1900-tal
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti skrivbordsutensilier; 2 skrivställ, läskpress mm, brokig marmor, 1900-talets 1 hälft
Final bid700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti vapendelar, flintor till flintlås mm, 17-1800-tal
Est600 - 700 SEK
Matta, old Kelim, 220 x 160 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid450 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Cirkulationsmassageapparat, elektromagnetisk, iQi Circulationxtra, framstår oöppnad i originalförpackning
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Parti smycken, bijouterier, klockor mm, någon del silver
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti mynt, delvis silver
Parti mynt, delvis silver
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Stort parti filatelistisk litteratur med postfriska frimärken
Final bid3,000 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Adolfsson, Karl-Axel för Gemla, gungstol, svartlackerat trä, "Isabella",
Est500 - 600 SEK
Widforss, Gunnar Mauritz, akvarell, korsvirkesgård, signerad och daterad 1920, synlig pappersstorlek 33 x 44 cm
Final bid4,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Böcker, 5 band, bland annat Svenska Adelns Historia
Est300 - 400 SEK
Bok: Stora Karlsö 1880-1980. En minnesskrift med anledning av Karlsö Jagt- och Djurskyddsförening.., medföljer signerad färglitografi av Gunnar Brusewitz
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Katja of Sweden/MMT, klänning, virkad ull, 1960-tal
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer för Svensk Möbelindustri, 1960-tal, hallmöbel, palisander, 2 lådor i sarg, b 80 cm, stämplad
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK