Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd designer, 1960-tal,  telefon/hallbord, teak, dubbla lådor, l 61 cm, smärre fanérdefekter
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Gunnel Sahlin, pokalglas, 6 st, polykrom glasmassa
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Engström, Sven & Myrstrand, Gunnar för Tingströms/Bra Bohag, lampbord, teak, Micado, 1960-tal, stämpelsignerat, l 59 cm
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Hammerborg, Jo för Fog og Mørup, lampetter, 1 par, mässing, "Jason" design 1976, litteratur: avbildade katalog 1976-77 sid 28
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
 Strand, Göran för Lelångs Möbelfabrik, Bengtsfors, skrivbord, teak, modellnummer 15, dubbla hurtsar, längd 170 cm, mindre bruksslitage
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Bergman, Karl, olja, skärgårdslandskap med hus och björkar
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Bergman, Karl, olja, skärgårdslandskap med hus och båt
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan galleri, bär signatur, 200 x 70 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer, matta, rölakan, 200 x 140 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
Est900 - 1,000 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Gilbert, Charles Allan, efter, offset, "All is vanity", synlig pappersstorlek 28 x 21 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Bergman, Karl, olja, skärgårdslandskap
Est400 - 500 SEK
Symaskin, Yamata, FY760
Symaskin, Yamata, FY760
Est600 - 700 SEK
Wollin, Anders, olja, "Vandrarnas boning"
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd gravör, 17-1800-tal, tryckplåt till kopparstick, Tycho Brahes gravmonument i Prag, plåtstorlek 11 x 7,5 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Vedhurts (?), bemålat och bronserat trä, sidor med bemålade tryck, gustaviansk stil, sekelskiftet 1900, h 68 cm, delvis senare bemålning
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
"Lo" Ohlqvist, Eric, olja, "spanska fiskare", signerad, 28 x 58 cm
Est300 - 400 SEK
Matta, old Kirman (?), 120 x 60 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, satsbord, teak, 3 st, längd 60 cm
Final bid800 SEK
Est600 - 700 SEK
Jordglob, Rähts fysisk politisk, höjd 47 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1960-tal, blombord, teak och metall, diameter 42 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Elon Arenhill, etui, sterlingsilver,
Final bid600 SEK
Est800 - 900 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, matbord med 2 iläggsskivor, teak och svärtad bok, total längd 164 cm
Final bid700 SEK
Est600 - 700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, snurrstolar, 6 st, valnöt på kromade ställ
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK