Fredag 24/3 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/3 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/3 klockan 12.00 - 16.00

Est3,200 - 3,400 SEK
Stort parti silver; bägare, fat, supkoppar mm, total vikt 1350 gram, delvis med gravyr
Final bid4,200 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est5,500 - 6,000 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Final bid3,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid2,600 SEK
Est2,800 - 3,000 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid700 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid1,200 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Lundgren, Gillis för IKEA, bänk, palisander på stålben, ”Alpacka” design 1971,
fast hurts med låda, l 80 cm
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Okänd designer, stolar, 2 + 2 st, Danmark, modern tillverkning,
Est1,700 - 1,800 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est1,900 - 2,000 SEK
Klyktelefon, Rikstelefon, 1900-talets 1 hälft, höjd 32 cm
Final bid2,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,600 - 1,700 SEK
Fällbord, svarvat, skuret och bemålat trä, barock, 1700-talets 1 hälft, profilerad sarg, l 97 cm, renoverat, vippfunktion saknas
Final bid1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,600 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Herrarmbandsur, 14 karat rödguld med svart läderarmband, Roamer, 1960-tal, dia 35 mm, ägargravyr
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd fransk konstnär, sekelskiftet 1900, stående soldat, 15,5 x 11,5 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Assietter 12 st, porslin, Royal Copenhagen,  Blå Blomst, dia 17 cm
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid600 SEK
Est700 - 800 SEK
Just Andersen, Ib, för GAB, skål på fot, tenn, diameter 17 cm, ägargravyr
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för IKEA 1950-tal, stol, bonad bok och böjträ, "Winnie", klädsel defekt
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,000 - 1,100 SEK
Väggur, förgylld metall, Louis XVI-stil, Frankrike, 1900-talets början, h 53 cm
Final bid1,100 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Thorén, Esaias, färglito, komposition med ansikten,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Ohlson, Oscar, olja, porträtt av kvinna
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Fiskspade, silver, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft, skaft i King's Pattern, genombrutet blad med dekor av vattenlliljor, stämplad Gustaf Möllenborg Féron Stockholm 1863, l 33 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Praktdosa, förgyllt sterlingsilver, Frankrike, 1900-talets 1 hälft, spetsoval med Bérainornamentik och blommor, infattad gouache med mytologiskt motiv, invändigt förgylld,
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Jerken, Erik, olja, blomsterstilleben, signerad, 55 x 46 cm
Est900 - 1,000 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,300 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i blå harpälsglasyr, signerad UNIK och daterad -90 med Studiohand, h 11,5 cm
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Wejsfelt, Swen för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i oxblodsfärgad harpälsglasyr, signerad UNIK och daterad -90 med Studiohand, h 12 cm
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Friberg, Berndt för Gustavsberg Studio, vas, glaserat stengods, dekor i grön harpälsglasyr, signerad med Studiohand och med årsbokstav "d" (1962), h 22 cm
Final bid5,500 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK