Supkoppar, 2 st, silver, 17-1800-tal,
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Puderdosor med invändig spegel samt dosa, sterlingsillver, total vikt 190 gram
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, askfat, silver med bakelitbotte, reliefdekor av vikingar,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Tic Tac Toe,
Final bid3,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Enarmad bandit, Aristocrat Gold Star, 1970-80-tal,
Final bid2,600 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Lindström, Bengt, poster, litograferad,
Est200 - 300 SEK
Renberg, Margareta, färgserigrafi, komposition,
Est200 - 300 SEK
Glasservis, 42 delar, slipad dekor,
Final bid900 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer för Markströms, vas, silver, vikt 70 gram
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Champagneglas, delvis niellerat och förgyllt silver, Ryssland, 1800-talets 1 hälft, vikt 140 gram,
Final bid900 SEK
Est500 - 600 SEK
Gafflar, 4 st, silverskaft med förgyllda ståltenar, 18-1900-tal,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Fruktbestick, 12 + 12 st, nysilver med pärlemorskaft,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti glas, 42 delar, snarlika modeller, slipad dekor
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Broderi, siden, Kina, Qing, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti silver, total silvervikt cirka 275 gram,
Est800 - 900 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Okänd designer för Johansfors, skulptur, gjutet glas,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, möjligen Murano, 1900-talets mitt, vas, tunnväggigt glas,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Lanje Lundqvist, Signe, olja, "Trädskugga II"
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Est300 - 400 SEK
Damarbetsbord, mahogny med mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Armstolar, 1 par, mahogny med intarsia, empirestil, sekelskiftet 1900,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Soffa, bonad bok, Nordtyskland eller Danmark, Louis XVI, sekelskiftet 1900,
Est1,100 - 1,200 SEK
Golvur ek, England, George III, 1700-talets slut,
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Hörnvitrinskåp, mahogny, George III, 1700-talets slut,
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Soffbord med klaffar, valnöt med intarsia,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Manschettknappar, 6 par, Dyrberg & Kern,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Est700 - 800 SEK
Stolar, 6 st, bonad bok, Danmark, 1910-20-tal,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Stol, lackerat och bronserat trä, empire, 1800-talets 1 hälft,
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Christensen, Poul, etsning, motiv ur HC Andersens sagor,
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, snipa på strand,
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Van Merlen, Jacques efter Le Pautre, Jean, kopparstick, Bacchi triumf,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK