Ljusstakar, 4 st, mässing, Skultuna Bruk nr 22,
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Väggspegel, förgyllt trä och stuck, 1900-talets mitt,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid2,000 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Okänd engelsk naivist, 1800-tal, olja,
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Lindström, Kaj Alexander, olja, figurkomposition,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Armstol, skuret, svartlackerat och förgyllt trä,
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Hammarsten-Jansson, Signe för Arabia, figuriner, 7 st, glaserat stengods, Muminkaraktärer,
Final bid4,000 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg, figurin, delvis glaserat stengods, Katt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer, 1960-70-tal, taklampa, orange glas,
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Nattygsbord, bonad björk med marmorskiva, 1920-30-tal,
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Käpp, trä med mässingbeslag, 1800-talets mitt,
Est200 - 300 SEK
Herrock, bomull och polyester, Burberry,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est200 - 300 SEK
Fåtölj, valnöt med helstoppad klädsel, sekelskiftet 1900,
Est300 - 400 SEK
Blyinfattat fönster, svagt gröntonat glas, 1600-tal (?),
Final bid1,500 SEK
Est1,800 - 2,000 SEK
Final bid1,100 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid900 SEK
Est700 - 800 SEK
Hålslev, mässing, 17-1800-tal,
Est200 - 300 SEK
Salongsbord, mahogny, 1800-talets mitt,
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est60 - 700 SEK
Lindström, Kaj Alexander, akryl på papp, figurkomposition,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid20,000 SEK
Est24,000 - 26,000 SEK
Matbesticksuppsättning, 51 delar, silver,  svensk spetsig, total vikt 3030 gram
Est10,000 - 11,000 SEK
Toikka, Oiva för Iittala, förrättstallrikar, 15 st, blå glasmassa, "Kastehelmi",
Final bid1,500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Toikka, Oiva för Iittala, mattallrikar, 16 st, blå glasmassa, "Kastehelmi",
Final bid2,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Uppläggningsskedar, 3 st, silver, total vikt 185 gram,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Pedersen, Thomas för Fredericia, gungstol, vit polykarbonat på kromat underrede, "Stingray",
Final bid6,000 SEK
Est7,000 - 8,000 SEK
Panton, Verner för Fritz Hansen, snurrstolar, 1 par, vit textilklädsel på aluminiumfot, "1-2-3" serien,
Final bid4,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på marmorsockel, stående kvinnogestalt,
Final bid2,200 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Final bid3,200 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Wysocki, Stanislaw (Stan Wys), skulptur, patinerad och högglanspolerad brons på träsockel,
Final bid4,800 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Final bid8,000 SEK
Est9,000 - 10,000 SEK
Biblioteksbord, valnöt, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Lindström, Bengt, färgserigrafi, figurkomposition,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Okkolin, Aimo för Rihimäen Laasi OY, vas, glas, "Nimipäivä" (Namnsdag),
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Franck, Kaj för Nuutajärvi/Notsjö, vas, glas, "Usva", modellnummer KF106,
Final bid700 SEK
Est800 - 900 SEK
Matta, old Persisk,
Matta, old Persisk,
Final bid600 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est500 - 600 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, skål, gultonad glasmassa,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa Oy Mikkeli, Finland, plunta, rostfritt stål,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Wåhlström, Ann för Kosta Boda, objekt, 6 st, sandgjutet glas, sjöstjärnor,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Kaffeskedar, 6 st, silver, 1800-tal, gammalfransk modell, total vikt 75 gram,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Skedar, 1 par, sterlingsilver, renässansstil, total vikt 50 gram,
Est300 - 400 SEK
Kuvertaskkoppar, 6 st, silver, total vikt 85 gram,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK