Medicinsked, silver, 1800-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Stekspett, 3 st, nysilver,  Frankrike, sekelskiftet 1900,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 600 - 4 000 SEK
Okänd konstnär, skulptur, brons, 1920-30-tal, knästående kvinna,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Krut(?)flaska, brons, Indo-persisk, 18-1900-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Salongsbord, mahogny och rot, senempire, 1800-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
Okänd designer för Bröderna Andersson, Ekenässjön, soffgrupp, 3 delar, teak,
SlutprisInga bud
Värdering1 800 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kåge, Wilhelm för Gustavsberg, miniatyrskålar, 1 par, grönglaserat stengods, Argenta,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mixer, Braun 4184,
Mixer, Braun 4184,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Soffbänk, skuret och grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft, rygg med kopplade spöknippen,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hyllmöbel, grönmålat trä, gustaviansk stil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och stuck, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, skulptur, glas, ingjuten dekor av clown, sol måne mm,
Slutpris500 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lütken, Per för Holmegaard, skål, klarglas, Provence,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kallskålskål, tenn, bukig med 2 uppsvängda hänklar,
Slutpris300 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Persson, Sigurd & Bauer, Lisa för Kosta, skål, glas
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stålhane, Carl-Harry för Rörstrand Ateljé, vas, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fihn, Joakim för Belid, taklampa, lackerad metall, "Diablo",
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Okänd designer, lockask, glas med metallock, jugend, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, skuren ek, barock, 1600-tal,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fickursställ, mahogny, ebenholz (?) och elfenben, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Reklampussel i etui, Gütermann's Sysilke,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kortlekar, 2 st i etui, Cartier,
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kortlek för Bridge, Congress #606, The United States Playing Card Company, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bänklängd, krabbasnår, Skåne, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 600 SEK
Niss, Thorvald, olja, kvinna på bakgård,
SlutprisInga bud
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Nielsen, Heinrich, olja, landskap från Husum,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Nyrop, Börge, olja, skogsdunge,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hammerich, Magdalene, olja, gryningslandskap,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Bertetti, Clelia för Le Bertetti, skulptur, glaserat lergods, sittande kvinna med mandloin, "Honolulu",
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 - 1 800 SEK
Seltenhammer, Paul, akvarell med paljettapplikationer, kvinnlig dansare - kostymskiss till Follies Bergères,
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Okänd konstnär, skulpturbyster, 1 par, förgylld terrakotta, romerskt par,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Le Lorrain, Claude (Gellée), fritt efter honom, olja, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 600 - 3 000 SEK