Auktion 24/11 klockan 16
22/11 12 - 19
23/11 12 - 17
24/11 12 - 16
865
Startbud1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
866
Ahlgrensson, Fritz, akvarell, flanerande par, signerad och daterad 1891, 23 x 31 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
867
Okänd konstnär, olja, pojkar vid gärdesgård, signerad Hedman och daterad 39, 75 x 115 cm
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
868
Malek, Antonin, blandteknik, komposition, signerad och daterad 1970, synlig storlek 30 x 26 cm
Startbud2 200 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
869
Knight, Charles efter Russel, John, etsning, handkolorerad, "The favourite rabbit" 1792, synlig pappersstorlek 25 x 37 cm
Startbud1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
870
Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
871
Okänd konstnär, olja med collage, komposition, otydligt signerad, 33 x 51 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK