Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Mats Jonasson, skulptur, glas, "Masquerade Blue", signerad och numrerad 159/299, h 27 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mats Jonasson,  skulptur, glas, "Aurora", ur serien Masq, signerad och numrerad 24/49, h 40 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rex, Göte, olja, näten torkas, signerad, 21,5 x 26 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre diverse; smokingur, förgylld mässing, solfjäder, 1800-tal, 2 silverbägare, dessa total vikt 45 gram mm, skador
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fickur, silver, 1800-talets 1 hälft, otydliga stämplar, dia 45 mm, smärre defekter
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, champagneglas, 6 st, "Helena", design 1976, höjd 22,5 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti vykort, i huvudsak 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Glättesten? längd 24 cm
Glättesten? längd 24 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Persisk, 185 x 145 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Franck, Kaj för Iittala, dricksglas, "Kartio", design 1958, 3+5 st, 21 cl, höjd 8 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Paradisverkstaden, Öland, vas, celadonglaserat lergods, "Fröhus", signerad, höjd 10 cm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wärff, Göran för Kosta, skulpturer, 9 st glas, "Familjen", höjd 5-16 cm,
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, ca 40 delar
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Hutschenreuther, matservis, porslin, "Dresden"
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Wiiralt, Eduard, efter honom, mapp med 20 offsetreproduktioner
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti kaffe- och theservisdelar, Arabia och Gefle,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Symaskin, Husqvarna automatic 21E, i väska
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Luftgevär, Diana, modell 35, kaliber 4,5 mm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti vykort, i huvudsak 1900-talet
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, trädgårdsurnor, 2 st, gjutjärn, höjd 33 - 47 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mikrofoner, 10 st, bland annat Sony, JVC och KCM
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Spegel, skuret trä och växtfiber, Afrika, modern tillverkning, tot höjd 35 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti lockaskar samt vas, porslin, Herend, 1900-talets 2 hälft, genombruten dekor, höjd 6-14 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK