Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ring, 18 karat rödguld med en åttkantslipad diamant, stämplad Guldsmeders inköps AB, innerdiameter 17 mm, vikt 1,6 gram, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Damarmbandsur, 14 karat rödguld, Tyskland eller Schweiz, 1900-talets 1 hälft, 23 x 17 mm, medföljer länk i förgylld metall, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Parti bildelar, kamaxel, baklyktor, högtalare mm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kedelv, Poul för Flygsfors, 7 delar konstglas, "Coquille", dekor i polykromt underfång, varierande signaturer, någon etikett, h 6 - 20 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stenyxa, polerad flinta, lösfynd från yngre stenålder, l 16,5 cm, bär ägarinitialer
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Rosenfeldt, A, sekelskiftet 1900, olja, katt och kycklingar, signerad, 20 x 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Lagerbielke, Erika för Orrefors, glasservis, "Intermezzo blå", design 1985, 9 rödvin-, 8 vitvin-, 8 likör-, 8 grogg-, 8 seltzer-, 8 martini-, 9 whiskyglas samt kanna och karaff, höjd 10-31 cm
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Larson, Lisa för Gustafsberg, figurin, glaserat stengods, Spaniel, ur serien Kennel från 1972, etikettmärkt och med gjuten signatur, h 7 cm, säljes till förmån för Kattfotens katthem
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti glas, porslin mm,bland annat Färe Marcolin, Tilgman och Fischer, någon nagg
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti leksaker, bl.a Brio
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Skivspelare, Lenco, L 78, fungerar vid test
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, vas, turkos glasmassa, spiralvriden dekor, h 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Plaketter 4 st, patinerad brons, ur regentlängd; Kristina, Karl XII, Gustaf III samt Gustav IV Adolf, signerade Skoglund & Olson Gävle, 1900-talets 1 hälft, dia 11 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för EKS, köksvåg, grön plast, höjd 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, semiantik Afshar, 235 x 160 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Spegel samt konsolbord, valnöt, spegel senempire, 1800-talets 1 hälft, konsol Swedish Grace 1920-30-tal, total höjd 212 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fåtölj, sk Emmafåtölj, 1900-talets början, kretongklädsel med dekor av blommor
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK