Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti vodkabägare, silver, Ryssland, 18-1900-tal, total vikt 320 gram
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Parti skedar, 6 st, silver, Ryssland, 18-1900-tal, total vikt 120 gram
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Saltkar, 6 st, silver, Ryssland, 18-1900-tal, total vikt 160 gram
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti diverse; knappar, fickur silver mm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti grafik: litografier, posters mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Parti silver, delvis sterling, total silvervikt cirka 260 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Stort parti bägare, silver, Ryssland, mestadels 1800-tal, total vikt 780 gram
Slutpris7 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Stort parti skedar mm bestick, silver, Ryssland, mestadels 1800-tal, total vikt 1370 gram
Slutpris6 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Obelisk, marmor, 1900-talets 2 hälft, h 28 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stålhane, Carl Harry, skålfat, signerad, diameter 19 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ytterfoder, 2 st, flintgods, sekelskiftet 1900, Rörstrand respektive Gustavsberg, diameter 22 cm, någon spricka
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Ring, 19 karat vitguld med 10 facettslipade diamanter och 1 facettslipad safir, otydliga stämplar, innerdiameter cirka 16 mm, vikt 2,6 gram, skena något ojämn
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK