Januariauktion söndagen den 28/1 kl 16

26/1 kl 12 - 19

27/1 kl 12 - 17

28/1 kl 12 - 16

Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, antagligen för Glössner & Co, soffbord med glasskiva och belysning, diameter 80 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Olson, Axel, litografi, kubistisk komposition med personer på strand, signerad och numrerad 230/260, synlig pappersstorlek 23 x 66 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Axel, litografi, motiv från Grötviks hamn, signerad och numrerad 239/260, synlig pappersstorlek 36 x 56 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, serveringsvagn/brickbord, björk med laminatplattor, längd 69 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Brusewitz, Gunnar, akvarell, ejdrar i skärgård, signerad Mickelsön och daterad 21/5 1979, synlig pappersstorlek 23 x 32 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Prydnadsbord, 1 par, brokig marmorskiva och mässingsdetaljer, diameter 34 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, trädgårdsbord, soffa samt två fåtöljer, furu/redwood med lösa dynor, plakettmärkta, bord l 140 cm, bruksslitage
Slutpris5 500 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, serveringsvagn, furu/redwood, l 100 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, fotpall (?) samt pall, furu/redwood, lös dyna, l 70 respektive 55 cm, bruksslitage
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Stackelberg, Elsa för fri form, vil/solstol, furu/redwood, lösa dynor, bruksslitage, 1 spjäla defekt
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti bilstereo samt tillbehör, bl.a Blaupunkt, Sony mm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti modelljärnvägsdelar, lok, vagnar, transformatorer, räls, Fleischmann mm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, semiantik Kina, 240 x 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för GAB, moccaservis 3 delar, silver och ebenholz, Swedish Grace, moccakanna, gräddkanna samt sockerskål, stämplade Stockholm1949, kanna h 16 cm, vikt 770 gram
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Piedestal, grålackerat trä, 1900-talets början, höjd 95 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Smart-tv, Samsung, 40", LCD, fjärrkontroll medföljer, fungerar vid test
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lübbers, Holger, olja, segelbåt med Unionsflagg, signerad, 27 x 34 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, l 190 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK