Parti silver, skålar, nålfat mm, total vikt 335 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Uppstoppade fåglar: domherre, grönfink, skata, koltrast, talgoxe samt bofink
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dessertskedar. 11 st, silver, gammalfransk modell, 1800-tal, bland annat  8 st Anders Lundqvist Stockholm 1825, med familjen Mallings stämplade vapensköld, 440 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Fiskbestick, 13 + 13 st, nysilver, gammalsvensk modell, med familjen Mallings stämplade vapensköld
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, barntallrikar, 12 st, flintgods, "pip", design 1956, dia 21 cm
Slutpris3 400 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Mattallrikar, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, dia 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Djupa tallrikar, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, dia 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Förrättstallrikar, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, dia 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Assietter, 12 st, porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst, dia 17 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti porslin, Royal Copenhagen, Blå Blomst: uppläggningsfat, karotter, skålar, såsskål på underfat, ljusstakar mm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Smyckefragment, delvis förgyllt silver med rosenslipade diamanter och turkoser, 10 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Hovjuvelerare Svedbom, ljusstakar, 1 par, silver, slät modell, avrundat kvadratiska, stämplade Vetlanda 1960, h 17 cm, fyllda
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Freund, Georg Christian, relief terrakotta, stående ängel, signerad och daterad 1895, i skuren och betsad originalram, totalt mått 32 x 19 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Freund, Georg Christian, relief terrakotta, "Minde om en lykkelig Dag", i skuren och betsad originalram, totalt mått 22 x 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik persisk, 215 x 135 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta semiantik slitage, 185 x 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jaktknivar 2 st, Kayoba, rostfritt stål med trähandtag, läderbalja med tändstål, framstår oanvända i originaletuier
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti svenska mynt och medaljer, silver, 1900-tal, total vikt 185 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffe- och moccaservis, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant, koppar, underfat, assietter kaffekanna, ljusstakar mm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer för Royal Copenhagen, vas, porslin, dekor av fåglar, höjd 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 000 - 3 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Benedikt, Rose Marie för Rörstrand, theservisdelar, flintgods, "Irene", design 1960, 8 koppar med underfat, 6 assietter samt gräddkanna och sockerskål
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Johansson, Nils, olja, "Vårblåst", signerad och daterad 1968, 22 x 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Nils, olja, "Död fågel", signerad och daterad 1968, 38 x 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Höglund, Erk för Boda, vas/burk, mörkröd glasmassa, dekor av luftbubblor, signerad, h 11,5 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK