SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Äppelskalare, gjutjärn, varierande längd
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti mortlar med pistiller, mässing,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Mathsson, Bruno för Karl Mathsson, fåtölj, böjträ med canvasklädsel, "Eva", design 1941, detta ex från 1974, brännstämplad
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Reuterswärd, Patrik, olja, landskap, signerad, 39 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Stort parti engelsk grafik, Kirkpatrick, Boxsius mm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Tantalus med tre glasflaskor, mahogny med mässingsbeslag, modern tillverkning, l 33 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, sjöjungfru 1984, pappersstorlek 36 x 28 cm, beskuren, smärre defekter
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Corneille (egentligen Guillaume Cornelis van Beverloo), färglitografi, "Jeux des Sirènes" 1984, pappersstorlek 22 x 28 cm
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti LP-skivor, ca 20 st, bl.a Nazareth, Beatles m.m
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Mycket stort parti litteratur om mat och dryck, 2 flyttlådor
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Såskanna, sterlingsilver, George II-stil, England, stämplad Ellis Barker Silver Co Birmingham 1966, l 19 cm, vikt 305 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Bok: M Acci Plauti COMOEDIAE..., Franciscum Hackium Leyden 1645, vellumband, exlibris Albert Wadstein
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok: Preutz, Laurentius Johannis, Fyra Böcker om Tomas a Kempis Efterföllielse...., Stockholm 1663, (o, vellumband, kompletterad
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok: Lucii Annaeii Flori Rerum Romanorum, Johann Joakim Brockenhoff Strasbourg 1655, 4o vellumbd, Ex Biblioteca Hammer, exlibris, slitage
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Löfman, Eric för Markströms, skål, silver, facetterad, stämplad Uppsala, dia 15 cm, vikt 235 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Mocca(vatten?)kanna, silver med trähandtag, stämplad S Blanckensee & Sons Birmingham 1917, h 18 cm, vikt 320 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Lockask, silver 1910-20-tal, stiliserad blomdekor, svensk importstämpel, dia 11 cm, vikt 145 gram
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK