770
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Borglind, Stig, torrnål, "Akropolis", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 34 cm
771
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Olson, Axel, färglito, Strandbild, signerad, numrerad HC X/XXX, synlig pappersstorlek 37 x 60 cm
775
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Vägen förbi Hallandsgården - Sofiavägen, 1930-talet, signerad och daterad 1982, 28 x 39 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Giacometti, Alberto efter honom, skulpturer, 1 par, försilvrad konstmassa på svart sockel, museumskopior, h 47 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
781
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skål, polykrom glasmassa, otydligt signerad "Unik" och daterad -00, h 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd dansk konstnär (Mogens Balle?), olja, komposition, signerad MB och daterad 1968, 97 x 97 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
789
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
795
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
796
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
797
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Hutschenreuther, matservis, porslin, "Dresden"
798
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
799
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen, Blå Vifte, 12 vardera kaffekoppar, underfat och assietter samt sockerskål och gräddkanna
800
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
801
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bluetoothhögtalare på stativ, Dmtech BTi70W, vitlackerad, aux-sladdar och fjärrkontroll, h 74 cm
802
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
803
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
804
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Okänd designer för Two faces, ljusstake, smide och mässing, höjd 20,5 cm
805
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
806
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
807
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
808
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing, höjd 40 cm
809
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
810
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
811
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
812
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, antagligen Köpenhamnsarbete i empire, 1800-talets början, dekor av klassicerande motiv, glas med bemålning av skördeattribut, h 142 cm, krön med avslag
814
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
815
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, vitlackerat trä, modell HAY J107
816
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, grålackerat trä, modell HAY J107
817
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK