770
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
771
Borglind, Stig, torrnål, "Akropolis", signerad, synlig pappersstorlek 34 x 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
775
Olson, Axel, färglito, Strandbild, signerad, numrerad HC X/XXX, synlig pappersstorlek 37 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Andreasson, Kurt, olja, "Vägen förbi Hallandsgården - Sofiavägen, 1930-talet, signerad och daterad 1982, 28 x 39 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Giacometti, Alberto efter honom, skulpturer, 1 par, försilvrad konstmassa på svart sockel, museumskopior, h 47 cm
Slutpris4 200 SEK
Värdering600 - 700 SEK
781
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, skål, polykrom glasmassa, otydligt signerad "Unik" och daterad -00, h 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hoff, Ulrik, akryl "Utan titel" (landskap), signerad och daterad 2020, 70 x 90 cm, originalkvitto från Strayfield Gallery medföljer
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd dansk konstnär (Mogens Balle?), olja, komposition, signerad MB och daterad 1968, 97 x 97 cm
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
789
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Samovar, mässing, 17-1800-tal, h 50 cm, inkomplett
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, oljemålning, modern tillverkning, höns, otydligt signerad, 18 x 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Okänd konstnär, oljemålning, modern tillverkning, höns, otydligt signerad, 13 x 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gonzalez, Pilar, akryl, Alfonsia..., signerad, 40 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
795
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
796
Longobardi, Nino, blandteknik, erotisk komposition, a tergo signerad och daterad -85, på bakstycke intygad av Anders Tornberg, synlig pappersstorlek 50 x 35 cm,
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
797
Pedersen, Bernt, vilstol, ek med lösa dynor, "Kludestolen", design 1965
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
798
Okänd designer för Hutschenreuther, matservis, porslin, "Dresden"
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
799
Spelbord, skuret, lackerat och bronserat trä, rokokostil, sekelskiftet 1900, cabrioleben, sarg med falsk låda, 80 x 80 cm, bruksslitage
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
800
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen, Blå Vifte, 12 vardera kaffekoppar, underfat och assietter samt sockerskål och gräddkanna
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
801
Bresdorff, Axel, olja, interiör med läsande flicka, signerad och daterad -43, 71 x 64 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
802
Bluetoothhögtalare på stativ, Dmtech BTi70W, vitlackerad, aux-sladdar och fjärrkontroll, h 74 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
803
Antoni, Ib, poster, offset på litografi, "Gay Wintertime in wonderful Copenhagen" 1961, 100 x 61 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
804
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
805
Okänd designer för Two faces, ljusstake, smide och mässing, höjd 20,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
806
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
807
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
808
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
809
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par, mässing, höjd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
810
Friberg, Bernt för Gustavsberg Studio, miniatyrskål, stengods, dekor i blå harpälsglasyr, signerad med studiohanden, dia 38 mm, minimala kantnaggar
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
811
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
812
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
813
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
814
Spegel, mahogny med intarsia, antagligen Köpenhamnsarbete i empire, 1800-talets början, dekor av klassicerande motiv, glas med bemålning av skördeattribut, h 142 cm, krön med avslag
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
815
Okänd fransk konstnär, olja, japanicerande "Forêt de Barbous", komposition med kvinna, signerad Ardouin-Dumazet och daterad 2003, 73 x 60 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
816
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, vitlackerat trä, modell HAY J107
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
817
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, grålackerat trä, modell HAY J107
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK