818
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
819
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
820
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
821
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
822
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Weberg, Willie, olja, "Byn vid havet" - motiv från Abbekås, signerad, 55 x 81 cm
823
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Rosengren, Jean, olja, bokskog, signerad, 64 x 51 cm
824
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
825
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
826
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
827
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
828
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
829
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
830
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
831
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd dansk designer, 1960-tal, armstol, teak med svart läderklädsel
832
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
833
SlutprisInga bud
Värdering400 - 50 SEK
834
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Zoladz, Stanislav, litografi, komposition med vettar, signerad, daterad 1993, numrerad 288/290, synlig pappersstorlek 51 x 39 cm
835
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med fjärilar, signerad och numrerad HC 17/25, synlig pappersstorlek 69 x 53 cm
836
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Qvarsebo, Michael, litografi, komposition med fjärilar och ansikten, signerad och numrerad HC 10/25, synlig pappersstorlek 69 x 53 cm
837
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dockvagn, 1900-talets mitt, metall, målad masonit och gummi, längd 72 cm
838
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Johansson, Nils, olja, "Tylösand", signerad och daterad 1946, 26 x 29 cm
839
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Nils, olja, "Vid slipen Ringnäs", signerad och daterad 1946, 28 x 33 cm
841
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti kameror, objektiv mm; Bolex, Paillard, Chinon mm
842
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti eldrivna verktyg, MEEC, häcksax, motorsåg, trimmer, kanttrimmer samt skruvdragare, medföljer 2 laddare samt 2 batterier
843
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Batteridriven gräsklippare, Stiga SLM 3648 AE, 48W, medföljer två laddare och 2 batterier, startar vid test
844
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Damcykel, Monark, 28", 1970-80-tal, 3 vxl
845
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
846
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti golfklubbor med väskor, mestadels Callaway
847
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för Ornamentik AB, Eskilstuna, sekelskiftet 1900, vaser, 1 par, mässing, etsad och emaljerad dekor av skördefolk, h 13,5 cm
848
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, golvvas, glaserad terrakotta, höjd 38 cm
849
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
850
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Atterberg, Ingrid för Uppsala Ekeby, vas, glaserat lergods, "Nevada", design 1962, signerad, h 16 cm
851
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sprit- och kvicksilvertermometer, svärtat trä, sekelskiftet 1900, h 31 cm
852
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
853
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vas/urna, majolika, Rörstrand, 1800-talets slut, polykrom och förgylld dekor, dekor av akantus, maskaroner mm, h 31 cm
854
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Nielsen, Holger Marius för HMAN, läsbord, teak och metall, 1950-60-tal, justerbar höjd och vinklar
855
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 600 SEK
856
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fisktallrikar, 6 st, porslin, Portmeirion "The Complete Angler", l 33 cm
857
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sarpaneva, Timo för Iittala, vinglas, 12 st, glas, "Kalinka", design 1973, h 11 cm, i originalförpackningar
858
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Nielsen, Knud, färgserigrafi, komposition, signerad, daterad -53 och numrerad (?) 2-1, synlig pappersstorlek 42 x 48 cm
859
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
860
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Nakamura, Noburu för IKEA, fåtöljer med fotpallar, 1 par, böjträ med brun klädsel i buffelskinn, Poäng, design 1972
861
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
862
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lee, Woo-Bock, blandteknik med collage, komposition, signerad med sigill, 15 x 10 cm
863
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
864
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Herrup, Henry, färglito, "Fuglereden", signerad, daterad 1989 och numrerad 579/600, synlig pappersstorlek 47 x 34 cm, marginalfläckar
865
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Uppläggningsskedar, 2 par, delvis förgyllt silver, Danmark, 1800-talets slut, i etui från S& M Bentzen Köpenhamn, stämplade Köpenhamn 1895, total vikt 150 gram
866
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK