Rakspegel, skuren, mahognybonad och svärtad björk, oscariansk 1800-talets 2 hälft, h 172 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?), 195 x 135 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Balechou, Jean Joseph efter Jeaurat, Étienne, kopparstick, Le Goutér (1744), synlig pappersstorlek 39 x 29 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Jardinière, flintgods, Villeroy & Boch, sekelskiftet 1900, modell Capri
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Pedersen, Arnold, olja, hus i landskap, signerad, 50 x 60 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bok; Lindman, CAM, Bilder ur Nordens Flora 3 band, planscher efter Palmstruchs botanik mm, 2 upplagan 1917,  ej genomgångna
Slutpris1 900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, soffa, så kallad Howardmodell, randig klädsel, l 210 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Berntsson, Bertil, färgserigrafi, komposition med ansikte, signerad, synlig pappersstorlek 33 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ikon, tempera på trä, Kristus, 32 x 27 mm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hillfon, Maria, litografi, pensé, signerad och numrerad 134/250, synlig pappersstorlek 29 x 24 cm
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Dahlgren, Jan, färgetsning, "På väg", signerad och numrerad 25/247, synlig pappersstorlek 32 x 24 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Johansson, Lars, etsning, "Rödhake", signerad och numrerad 185/225, synlig pappersstorlek 32 x 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ivarsson, Göran, serigrafi, "Stilleben", signerad och numrerad 15/225, synlig pappersstorlek 21 x 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Taipaleenmäki, Jussi, färglitografi, "Målaridyll" signerad och numrerad 117/290, synlig pappersstorlek 22 x 34  cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hillfon, Curt, litografi, "Amaryllis", signerad, 40 x 30 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fogelquist, Jörgen, litografi, komposition i gult, signerad och numrerad 24/235, synlig pappersstorlek 31 x 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Betsel, stål, använt vid Livgardets Livdragoner
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, 1800-talets 1 hälft, linjeetsning, handkolorerad, "Le Rendez-Vouz", synlig bildyta 42 x 54 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Bäcklund, Victor, karta, ritad och handkolorerad, "Karta öfver Nordvestra Europa", signerad med dedikation till Montenegrinske baronen Sten Philip Kalling och daterad 1856, i handgjord ram,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jambiyor med baljor, 5 st, 1900-tal, varierade längd
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel för underofficer (?), 18-1900-tal, mässingsfäste, kavellindning i rockaskinn, längd 86 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Sabel för underofficer (?), 18-1900-tal, mässingsfäste, kavellindning i rockaskinn, längd 93 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stort parti LP-skivor och singlar bl.a Velvet Underground, XTC, Lene Lovich mm
Slutpris2 600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd konstnär, olja, Örgryte gamla kyrka, signerad och daterad 1919, 65 x 85 cm, a tergo betecknad Wennerberg
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Hagen P H, olja, stormigt kustparti i skymning, signerad och daterad 1964, 49 x 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wiinblad, Björn för Nymölle, parti månadsplaketter/underlägg, fajans, 12 st, Januari-December, dia 15 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Parti jordfynd, mestadels brons, Danmark, bronsålder och yngre, holkyxa mm
Slutpris3 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti minnesmedaljer, försilvrad och förgylld metall, Brandenburg
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK