Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Figurin, parian, Gustavsberg, sekelskiftet 1900, sittande amorin, h 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 22 cm, oidentifierad smedstämpel OG
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, tenn, läder och smide, signerad, total l 20 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk med flera träslag, läder och smide, signerad, total l 22 cm, oidentifierad smedstämpel OG
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, valnöt, läder och smide, signerad, total l 19 cm, oidentifierad smedstämpel HG
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Örn, Bo, olja, komposition, signerad, 27 x 41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Svenberg, Max Walter, färglito med guldprägling, imaginistisk kvinna, signerad, daterad 1969 och numrerad 150/250, synlig pappersstorlek 56 x 43 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Beaumont, Charles-Edouard de, litografier/skämtteckningar, 6 st, handkolorerade, 1800-talets mitt, ur "L'OPERA AU XIXme SIECLE" 1844-46, synlig pappersstorlek 29 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Esbjörnsson, Torsten, färgserigrafier, 3 st, rytmiska kompositioner, signerade och numrerade 58/99, synlig pappersstorlek 41 x 58 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mycket stort parti mynt mm, några silver
Slutpris5 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sockerskrin, 800/1000 silver, Tyskland, sekelskiftet 1900, eklekticerande stil, oidentifierad tillverkare, l 11 cm, vikt 315 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver, stämplad Markströms Uppsala 1919, kaffekanna h 21 cm, total vikt 815 gram, gåvogravyr
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Portfölj, läder, Presto, längd 46 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, röttt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, vitt plexiglas, ”Take”, h 31 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, blått plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta Boda, vinglas, 9 st, City, höjd 13 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Sarpaneva, Timo för Opa OY, kuverttallrikar, 10 st, rostfritt stål, i originalförpackningar, diameter 32 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, djupa tallrikar, 5 st, flintgods, Pomona, diameter 20 cm samt karott, Silja
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, flintgods, Picknick, skärbräda, karott, mm, design 1956,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Servisdelar, porslin, B&G Elegance, 18 delar
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti porslin, B&G, Empire, ca 30 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK