Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Westman, Marianne, efter henne, bricka med lös benställning, laminerat trä och metall, Picknick, tillverkat av Almedhals, dia 38 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Elcykel, Ecoride Ambassador (28"), med två batterier och laddare, olåst, nyckel saknas
Slutpris7 500 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Spelbord, bonad björk och masurbjörk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft, b 100 cm, brukslitage
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armband, 18 karat vitguld med diamanter, facettslipad safir samt 4 briljantslipade diamanter, l cirka 18 cm, vikt 7 gram
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, theservis,  porslin; Mon Amie, design 1952; 11 thekoppar, 13 underfat, thekanna, lock lagat, sockerskål samt gräddkanna
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld, stämplade Guldvaruhuset, total vikt 2,2 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Persisk galleri, 330 x 90 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, old Hamadan galleri, 400 x 80 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matskedar, 6 st, silver, gammalsvensk modell, stämplade Axel Gabriel Dufva Stockholm 1913,l 22 cm, total vikt 370 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Soffa, 2-sits, Howardmodell, modern tillverkning, helstoppad grå linne(?)klädsel, b 180 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hedlund, Bodil, olja, komposition, signerad, 65 x 75 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering50 000 - 55 000 SEK
Kompass mässing, pärlemor och ben, 16-1700-tal, fodral med polstjärna över byggnader i pärlemor, in- och utvändig gravyr av bérainornamentik respektive hjärta och blommor, spår av brännförgyllning,
Slutpris36 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad björk, läder och smide, signerad, total l 18 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad björk, läder och smide, signerad, total l 22 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 17 cm, klingan från Helle
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, skiktlimmat trä, läder och smide, signerad, total l 21 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 4 800 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, burkar, delvis med lock, 3 st, höjd 6-12 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Bergman, Bo, egen ateljé, kniv i balja, bonad masurbjörk, läder och smide, signerad, total l 27 cm, oidentifierad smedstämpel
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kniv i balja, näver, smide och läder, så kallad Kauhava-kniv, Sverige eller Finland, total l 23 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Julservisdelar, Jonson bros, ca 40 delar, bl.a 12 mattallrikar
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK