SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer för Borgila, fickplunta, silver, art-déco/funkis, slät med bladbård, stämplad Stockholm 1930, dia 9 cm, vikt 125 gram, kant med gåvogravyr
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Arosenius, Erik, blandteknik, "Brustna Illusioner" - surrealistisk komposition, signerad och daterad (19)37, synlig storlek 42 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sjölander, Waldemar, olja, "Lente Caminando IX", signerad och daterad 1966, 95 x 62 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Golvvas, porslin, Kina, transition Yungcheng/Qianlong, 1730-tal, blå underglasyrdekor av hjortar, tranor mm i landskap, h 36 cm, hårspricka
Slutpris28 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Vilfåtölj, svarvad valnöt med blommig klädsel, 1800-talets slut
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Hänge, 18 karat rödguld med opalimiterande sten, vikt 1,8 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Korgstol, 1900-talets 2 hälft, höjd 146 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Flandrin, Hippolyte, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 58 x 37 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bargue, Charles efter Holbein, Hans II, litografi, 1800-tal, kvinnoporträtt, pappersstorlek 52 x 36 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Illums design group för Illums Bolighus, soffa, savrt anilinläder på stålben, "The Sofa", etikettmärkt, l 190 cm
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Okänd designer för Rosenthal, vas, porslin, art-déco, 1920-tal, blå underglasyrdekor av rosor, förgylld överglasyrdekor av löv i "Rosari-mönster" denna design Julius V Gubrandsen,, h 15 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Damarmbandsur med länk, 18 karat vitguld, Fortis, l 16 cm, total vikt 19,1 gram
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti äldre frimärken
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Dockhus, Lundby, med div möbler, längd 70 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Offerskål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av ägretthägrar och lotus i famille-rose-färger, oidentifierad signatur, dia 18 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Offerskål, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, dekor i polykroma emaljfärger, oidentifierad signatur, dia 17 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Offerskålar 2 st, porslin, Kina, republik, 1900-talets 1 hälft, dekor av blommor, ägretthägrar mm i famille-rose-färger, invändigt med turkos emalj, oidentifierade signaturer, dia 18 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
6 delar porslin, Kina (och Japan?), 18-1900-tal, assiette, skålar samt 2 bläckhus, delvis signerade, dia 5,5 - 24,5 cm
Slutpris4 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hemmabiosystem, JM Lab, Cobalt 816S, CC800, 806
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 500 - 5 000 SEK
Cyrén, Gunnar för Orrefors, karaff med propp, glas, Helena, design 1977, etikettsignerad, total h 34 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Guldtacka/hänge, 18 karat rödguld, stämplad Svedboms, total h 2 cm, vikt 1,6 gram
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Herrfickur, silver, sekelskiftet 1900, dia 4,5 cm, medföljer kedja i mässing
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Pyk, Madeleine, olja, lantgård, signerad, 35 x 46 cm
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
Frank, Josef för Firma Svenskt Tenn, tillskriven, coaster/spegelplateau, mässing, 4 kulfötter, dia 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Postskåp, grålackerad metall, höjd 192 cm, mindre skador
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK