Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Leksakshäst på hjul, skuret och bemålat trä,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bordsur, delvis svärtad valnöt, Junghans,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Sparbössor, 2 st, delvis bemålat lergods, sekelskiftet 1900,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Servisdelar, flintgods, Rörstrand Stambul, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Karott med lock, porslin, Meissen, 1800-talets slut,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Tallrikar 6 st, djupa samt assietter, 4 st, porslin, Royal Copenhagen, empire,
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Crêmekoppar med lock, 3 st, porslin, Kina Qianlong/Jiaqing, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, lekande isbjörnar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old persisk,
Matta, old persisk,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, olja, utsikt över Uppsala från Tunaberg,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Hamadan,
Matta, old Hamadan,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Soffbord, mahogny, 1900-talets 2 hälft, fällbart,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bildrulle, gouache på papper, Kina, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
3 delar silver; luktdosa, Lars Larsson & Co Göteborg 1883, snusdosa, antagligen Tyskland, empire, 1800-talets 1 hälft samt
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
4 delar smycken; collierer ametist respektive karneol samt broscher, silver med
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Bengtsson, Hertha  för Rörstrand, thekanna samt gryta med lock, porslin, Koka Blå,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
4 delar porslin; 2 fågelungar B&G samt rödhake och lockask Royal Copenhagen,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Golvur, björk med intarsia, urtavla signerat Olof Kieding no 87 (1724-1805),
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Aladåbform, koppar, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salomon, Harald för Rörstrand, skålfat, stengods,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Badrumsskåp, gul och svart plast, Vetta, Italien 1960-tal,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, mässing och glas, 1900-talets början,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordsfotogenlampa, metall och glas, 1900-talets början,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Spelkonsol, Atari Theater "Break Out" (Consolette),
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1970.80-tal, soffbord, fur,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Stort parti äldre spel, pussel mm,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Skyttespel,  IMO Diana Schiessautomat,
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bänk, fur, tillverkad av halvstock,
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Spelmaskin, Yatzy Bar,
Spelmaskin, Yatzy Bar,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fåtölj, skuren valnöt, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Trädgårdssoffa, brunlackerat gjutjärn och trä, Melins Anderstorp,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Sidobord, bambu och rotting med frostad glaskiva, 1900-talets mitt,
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Krüger, Einar, olja, vinterlandskap från Härjedalen,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kista, läderklätt trä, möjligen Spanien,
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Arbets/snurrstolar, 1 par, konstläderklädsel på metallfot,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stort parti nysilver, 1900-tal,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Koch, Mogens för Interna, Danmark, fällstol, bonad bok och canvas med läderdetaljer, så kallad Safaristol,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kåks, Olle, utställningsaffisch, litograferad, "Night Fight Louisiana 82",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Chagall, Marc, litograferad utställningaffisch, Galerie Maeght 1972,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Chagall, Marc, utställningsaffisch, offset, Louisiana 1982,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK