Laddar...

Aprilauktion

Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Visning:

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Aprilauktion
Avslutad
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
435
Okänd dansk designer, 1940-50-tal, armstol, bonad bok,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
436
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
437
Teater/bio-stolar, 2 st sammonterade,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
438
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
439
Seeck, Herman för Asko, stolar, 8 st, björk, "Radstol modell 485",
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo",
440
Leonard, Thea för Nässjö Stolfabrik, stolar, 4 st, svarvad och bonad björk, "Flamingo",
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Avslutad
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus,
441
Ljusstakar, 1 par, silver, 1900-talets mitt, dekor av akantus,
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen,  medföljer originalask
442
Multiplikatorrulle, ABU Record-Rullen, medföljer originalask
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
443
Erixson, Sven X:et, färglito, "Dansbanan Lanzarote",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
444
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
445
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000 C,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
446
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 6000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
447
Multiplikatorrulle, ABU Ambassadeur 5000,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
448
Guldmynt, Österrike, 10 koronas, Franz Josef 1909,
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Avslutad
Andersen, Johannes för CFC Silkeborg, satsbord, 3 st, teak, 1950-tal,
449
Andersen, Johannes för CFC Silkeborg, satsbord, 3 st, teak, 1950-tal,
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Avslutad
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
450
Ekselius, Karl Erik för J O Carlsson (JOC) Vetlanda, stolar, 4 st, ljus bok,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Avslutad
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
451
Okänd designer för Ballingslöv, soffbord, ek,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
452
Okänd designer i Le Klints art, taklampa, plast,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
453
Okänd designer, vägglampa, delvis lackerad metall,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för  Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen",
454
Åkerblom, Bengt och Eklöf, Gunnar för Nässjö Stolfabrik, pinnstolar, 1 par, björk, "Åkerblomstolen",
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
455
Okänd designer, barnstol/lekvagn, trä,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
456
Okänd designer för RIX-möbler, Alingsås, soffa, tresits,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
457
Sandström, Yngvar för Seffle Möbelfabrik, tillskriven, soffbord palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
458
Krüger, Einar, olja, Trången, Tylösand,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250,
459
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, brännlackerad metall och mässing med textilskärm, modell 4250,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Matbestick, nysilver, modell Olga,
460
Matbestick, nysilver, modell Olga,
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
461
Gungstol, svartlackerat trä, oscariansk,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
462
Okänd designer, 1900-talets mitt, golvlampa, mässing,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
463
Takkrona, mässing, 1900-talets mitt, 8 ljusarmar,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64,
464
Aalto, Alvar för Artek, pall, björk , modellnummer 64,
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny
465
Okänd designer, 1900-talets mitt, nattygsbord, 1 par, mahogny
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
466
Grafikmapp, Fem Halmstadgrafiker
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
467
Johansson, Nils-Eric, färglitografi, durkslag med körsbär
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, vit-, blå- och rödlackerad plåt modell PH 5,
468
Henningsen, Poul för Louis Poulsen, taklampa, vit-, blå- och rödlackerad plåt modell PH 5,
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Avslutad
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
469
Müller, Thomas, färglitografi, flygpost
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
470
Armstol, skuret, bemålat och förgyllt trä, rokokostil,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva,
471
Okänd designer för AB Svenska Möbelfabriker, spelbord, bonat trä med grön, filtklädd skiva,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
472
Wahlström, Filip, olja, landskap med bro,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
473
Okänd designer för PR Home, taklampa, aluminium, "Liverpool",
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall,
474
Okänd designer för Form og Farve, hals- respektive armring, förgylld metall,
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Avslutad
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
475
Okänd svensk designer, stolar 4 st, bonat trä, Swedish Grace, 1920-tal,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
476
Parti coasters, nysilver, Atla, 1900-talets mitt,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
477
Kortsvärd i balja, smide, ebenholz och läder,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Avslutad
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois,
478
Dahl Jensen, Jens Peter, egen verkstad, figurin, porslin, liggande Grand Danois,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Avslutad
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
479
Okänd designer, 1950-tal, bordslampa, glas och teak,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma",
480
Strömberg, Gerda för Strömbergshyttan, vas samt ljusstakar, 1 par, "Prisma",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Avslutad
Parti mynt, 16-1800-tal,
481
Parti mynt, 16-1800-tal,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Avslutad
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
482
Okänd konstnär, hinterglasmalereier, 1 par, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
KONTAKT

Nässjögatan 6, 302 48 Halmstad

Tel. 035-15 69 00

info@hallandsauktionsverk.se

Öppettider 14-17 varje helgfri vardag

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.