Aprilauktion söndagen den 24/4 klockan 16.

Fredag 22/4 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 23/4 klockan 10.00 - 17.00

Söndag 24/4 klockan 12.00 - 15.59

Ytterfoder, 1 par, flintgods, Gefle, 1910-20-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Santalahti, Pertti för Humppilan Laasi OY, skål gjutet glas,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Supkopp, silver, Ryssland, 1700-talets mitt, tumlarformad med profilerad hänkel,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Luktdosa, silver, så kallad Blekingedosa, 1800-talets 1 hälft eller mitt, oktogonal form,
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Luktdosa, silver, 1800-talets början, balusterformad med förgyllt krön,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Luktdosa, silver, 1800-talets 1 hälft, slät, cylindrisk,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Miniatyr/dockkaffekanna, silver, 1800-talets 2 hälft,
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fat, porslin, Kina, Jiaqing (1796-1820),
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Ljungquist, Birger, olja, solbadande kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Horup, Knud, olja, kvinna vid hav,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Fåtölj, djuphäftat, brunt läder, 1910-20-tal,
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Renqvist, Torsten, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Spegeltrymå med konsol, delvis svärtad valnöt, nyrenässans, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Cattelan, Giorgio, stolar, 6 st, svart läder, "Lara"
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Volther, Poul M för Gemla, Diö, serveringsvagn, teak och bok med uppfällbar melaminskiva, "Jean",
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, 1960-tal, sybord, teak och bonat trä,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Sybord, mahognybonad björk, biedermeier, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Bang, Jette, 1800-talets mitt, olja,  berglandskap,
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Boêthius, Lars, olja, landskap,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Nyborg, Peter, färglito, komposition,
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Friberg, Roj, färglito, "Ägget",
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Andersson, Olof, olja, Halmstad slott
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Piedestal, bronserat trä och stuck med dubbla skivor i Kolmårdsmarmor,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för svenska EVB, bordslampa, gulmetall
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Persson, Bror Edvin, olja, skogslandskap med sjö
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Peterson-Berger, Willie, blandteknik, komposition med tomater och gula lökar,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Löfström, Katarina & Turkot, Mikaela för Glasverk, Varberg, skål, grön glasmassa på orange fotklack,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Väggur, förgyllt trä och pastellage, empirestil,
Slutpris150 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Bordslampa, skuret, förgyllt och svärtat trä
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, 2 lådor, alm och ljus björk, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Byrå, 2 lådor, mahogny och bonad bok, rokokostil, 1900-talets mitt,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, antik Isphahan (?),
Matta, antik Isphahan (?),
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Matta, antik Ghom (?),
Matta, antik Ghom (?),
Slutpris7 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd konstnär, olja, "Over de höje fjelde",
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Okänd konstnär, skulpturer, 8 st, ben, sekelskiftet 1900,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hartnack, Valdemar, tillskriven, olja, Landskap med hus,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nielsen, Knud Reinholdt, olja, skogsväg,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Sonne, Per, olja, Marinestasjon København,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd norsk (?) designer, fåtöljer, 3 st, bonat trä och canvas, 1960-70-tal,
Slutpris2 600 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK