Preis, L fter honom, byst, parian, B&G, Bertel Thorvaldsen,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skulptur, violettglaserat stengods, sittande Buddha,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, Hanuman,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mask, skuret trä och djurhud, möjligen Dan,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Lockurna, porslin, Kina, 1900-talets slut,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brozén, Olle för SEA Glasbruk, vaser, 1 par, glas, "Twin Models",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Boèr, Zoltan von, gouache, sittande par,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Grandin, Svän, olja, gatuscen,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Widholm, Stellan, färglito, "Den hemlighetsfulla måltiden II",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Kasiulis, Vytautas, färglito, Kunglig livgardist,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Johansson, Lars, olja, klippor Brandts vik, Söndrum
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Lars, olja, kustlandskap Glassvik, Steninge
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, (möjligen Hans Agne Jakobsson), 1960-70-tal, taklampa, fur,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggspegel, skuret och bonat trä, möjligen sjömansarbete,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, 1900-talets 1 hälft eller mitt, matta, reliefflossa,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd amerikansk konstnär, 1800-talets slut, oljemålningar 1 par, porträtt, man respektive kvinna,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Öronlappsfåtölj, skuren ek, möjligen England, sekelskiftet 1700,
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Salongsbord med klaffar, antagligen England, George IV, 1800-talets 1 hälft,
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Pottstol (!), mahogny, sekelskiftet 1800,
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Väggskåp, fur, allmogearbete, 1800-talets 1 hälft, välvt krön,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, skuren valnöt, Louis XV, 1700-talets mitt,
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Hennix, Margareta för Gustavsberg, väggplatta, glaserat stengods,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd designer, 1950-tal, pinnstolar, 4 st, björk med teaksits,
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd designer för ANF Nybro, golvlampa, guldfärgad aluminium,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skärbräda, fur, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Dryckeskärl/rökelsekar(?), metall, möjligen så kallad Kapala, Tibet, 1900-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Mask, skuret och bemålat trä, antagligen Afrika,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, B&G, Blå Mås med guldkant,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaffeservisdelar, Rosenthal Classic Rose Collection, "Maria",
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets 2 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Armstol, mahogny med intarsia, empirestil, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Fåtölj, skuren mahogny, nyrokoko, 1800-talets hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Shlegel, Fritz för Lyfa, taklampa, mässing, "P295"
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Salongsbord, mahogny, oscarianskt, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Dahl, Katarina för By Rydéns, golvlampa, koppar, "Spidery",
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Stolar, 4 st, svartlackerad, präglad läderimiterande sits
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, underrede till fåtölj, teak, 1950-60-tal,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vaser, 4 st, porslin, B&G,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Ljusstakar, 1 par, nysilver,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Magnus, Carl, färgserigrafi, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Okänd konstnär, skulptur, gips, sittande kvinna med hatt,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rullbandspelare, Tandberg, 64X Four Track,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skålfat, 6 st, porslin, Kutani, Meiji, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK