Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek,
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Hardaga, Tarik, färglitografi, komposition med byggnader,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Alvar, Suñol, färglito, komposition,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Borgström, Maria, etsning, "Att se",
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, hardwood med beninläggningar, så kallad Laughing Buddha,
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets mitt,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Trädgårdspall, porslin, Kina, modern tillverkning,
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio",
Slutpris700 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
SlutprisInga bud
Värdering4 800 - 5 000 SEK
Matta, Tava New Red,
Matta, Tava New Red,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Rosén, Einar, tusch, aktstudie,
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Matta, old Beludj galleri,
Matta, old Beludj galleri,
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft,
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor,
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Fiol i låda, sekelskiftet 1900,
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK