Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
Est500 - 600 SEK
Damarbetsbord, bambu och rotting, 1900-talets 1 hälft, textilklädd skiva med skyddsglas, l 57 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
Est300 - 400 SEK
Stort parti medaljer mm, delvis silver
Est1,100 - 1,200 SEK
Est2,400 - 2,600 SEK
Skålfat, porslin, Kina, Jiaqing (?), blå underglasydekor, dia 22 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti LP/singlar, bl. a  Springsteen, Nanini, Gärdestad, mm, ca 50 st
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd polsk  konstnär, olja, fiskebåtar, signerad Zukowski och daterad 1979, 48 x 67 cm
Est300 - 400 SEK
Åslund, Acke, teckning, hästdragen släde, signerad Brattland (Åre) och daterad 1941, synlig pappersstorlek 38 x 58 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Lindstrand, Dan, olja, vågor mot land, 28 x 36 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Hansen Reistrup, Karl Frederik, tusch, tyrolsk hästdragen vagn, signerad och daterad 1908, synlig pappersstorlek 30 x 21 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Inramade tryck, 3 + 2 st, hästmotiv, yttermått 35 x 43 cm och mindre
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Skrivare, Canon MF4010, med scanner,
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Bordslampa, mässing, höjd inkl skärm 61 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Sidenbroderier, 2 st, Kina, Qing, sekelskiftet 1900, dekor av fåglar respektive personer, 54 x 26 respektive 52 x 28 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Drönare, Smart drone, i originalförpackning
Est400 - 500 SEK
Tv, Philips, 42#
Tv, Philips, 42#
Est300 - 400 SEK
Dragspel, Hohner Accordeon, 1900-talets början
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Svensson, Kamma (Karen Margrete), gouache, kvinna vid fruktträd, signerad och daterad -58, synlig pappersstorlek 60 x 39 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Parti äldre leksaker, tennsoldater mm
Est600 - 700 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Fertilitetsdockor, 4 st, svärtad konstmassa, Ashanti-stil, 1900-tal, h 16-19 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Parti militära mössmärken mm
Parti militära mössmärken mm
Est400 - 500 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, 14 delar porslin; Mon Amie, design 1952; 9 + 1 kaffekoppar, 2 thekoppar samt sockerskål och gräddkanna
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Westman, Marianne för Rörstrand, kaffefat, 8 st, porslin; Mon Amie, design 1952; diameter 13 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK