Söndag 25/8 kl 16.
Fredag 23/8 12-19
Lördag 24/8 12-17
Auktionsdagen 12-16
Lowest lot number
Est500 - 600 SEK
Handväska, svart, pläglat läder, Mullberry, invändig med 4 fack varav 2 med blixtlås, Märkt Mullberry Made in England, l 32 cm, normalt bruksslitage
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer för Alfi, ishink, kromad metall och svart nylon
Est300 - 400 SEK
Persson, Karin, xylografi (trägravyr), "Sommardag", signerad och daterad 1945, synlig pappersstorlek 23 x 17 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Pakistan, 215 x 140 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est700 - 800 SEK
Bok, Forslund & Åkerström, "Björn Skifs, underhållande irrfärder", innehåller CD
Est500 - 400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen Blå Blomst
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Lievore, Alberto, Altherr, Jeannette & Molina, Manuel för Arper, snurrstol, krom med svart läderklädsel, Catifa 46, design 2004, justerbar höjd
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Tosetto, Andrea för Studio Italia Design, taklampa, munblåst Muranoglas och metall, Surf / SO2, etikettsignerad, l 120 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Armlänk med berlocker, 18 karat rödguld samt 1 cabochonslipad sten, stämplad Jo-Ans Guld Köping, l 17 cm, total vikt 7,7 gram
Final bid3,600 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 250 cm, skada
Est400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, fat/skulpturer, glas, 3 st, 15 x 15 cm
Est500 - 600 SEK
Est400 - 500 SEK
Kohud, garvad, brun-vit, längd 262 cm, mindre skada
Est400 - 500 SEK
Fogelquist, Jörgen, akvarell, "Pojke läser tidning", signerad, synlig pappersstorlek 21 x 13 cm
Est400 - 500 SEK
Johansson, Nils, gouache, procession, signerad och daterad -60, synlig pappersstorlek 32 x 41 cm
Est400 - 500 SEK
Jonson, Sven, litografi, "Nattbild", signerad och numrerad 89/170, synlig pappersstorlek 30 x 37 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Norryd, Mats, litografi, signerad och numrerad 142/260, synlig pappersstorlek 38 x 49 cm
Est400 - 500 SEK
Jonson, Sven, litografi, "Sol genom ruinerna", signerad, synlig pappersstorlek 32 x 57 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, stol, kromat stål samt vaxat snöre, modern tillverkning
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd konstnär, batiktryck, sign Nenna (?), 123 x 119 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Olson, Axel, litografi, Strand" - motiv från Grötviks hamn, signerad och numrerad 4/150, synlig pappersstorlek 18 x 43 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Thomas, Alain, olja, Sultane dans la nature, signerad, 27 x 35 cm
Final bid2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Nilsson, KG (Karl Gustaf), färgserigrafi, komposition, signerad, daterad 1974 och numrerad 63/110, synlig pappersstorlek 76 x 62 cm
Est400 - 500 SEK
Jansson, Vide, litografi, stående par, signerad och numrerad 1-12, synlig pappersstorlek 85 x 64 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Utställningsaffisch, Henri Toluluse-Lautrec, og Paris, Louisiana 1994-95, offset, 93 x 62 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Nortvedt, Therese, färgetsning, "Travelling Light", signerad, daterad 1991 och numrerad 19/30, synlig pappersstorlek 70 x 56 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Halskedja, 18 karat rödguld, otydliga svenska stämplar, l 43 cm, vikt 11,3 gram
Final bid5,500 SEK
Est4,800 - 5,000 SEK
Ring, 18 karat rödguld med 10 åttkantslipade diamanter om totalt 0,07 carat enligt gravyr, utländska stämplar, innerdiameter 18 mm, vikt 3,2 gram
Final bid1,400 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est400 - 500 SEK
Örhängen, 1 par, 18 karat rödguld med pärla, oidentifierade svenska stämplar, total vikt 1,7 gram
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Parti medaljer, Preussen
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK