Okänd designer för Wilhelm Goebel/Schaubachkunst, figurin, porslin, sittande dansös, polykrom bemålning, h 13 cm
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Hultén, C O, akvatint, urskogskomposition, signerad och daterad -72, synlig pappersstorlek 62 x 51 cm
Est300 - 400 SEK
Armring, förgylld metall med olikfärgade kristaller, Swarovski, modern tillverkning, i originaletui
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid1,300 SEK
Est600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, figurin, glaserat stengods, säl, längd 15 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est700 - 800 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est400 - 500 SEK
Sked, silver, så kallad möllesked, Holland, 1900-tal, dekor av vindmölla, pseudostämplar, l 16,5 cm, vikt 50 gram
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Mat och kaffeservisdelar, porslin, Rörstrand Gröna Anna, cirka 60 delar
Final bid1,600 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Okänd designer för Royal Albert, kaffeservisdelar, 12 assietter, 12 kaffekoppar med underfat, kaffekanna, sockerskål samt gräddkanna, "Winsome", 27 delar
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Taklampa, mässing med prismor, oscariansk, sekelskiftet 1900, h 68 cm
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Collier, odlade pärlor med silverlås, dia 7 mm, l 47 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, clubfåtöljer, 1 par, fur med grå textilklädsel, modern tillverkning
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est400 - 500 SEK
Poster, Led zeppelin, Swan song album, synlig pappersstorlek 84 x 65 cm
Est300 - 400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Heerup, Henry, färglito, bröllopsscen, signerad - 71 i stenen, ur mappen Nytår 1972, synlig pappersstorlek 35 x 43 cm
Est300 - 400 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Olesen, Eyvind, olja, stilleben, signerad och daterad -62, 47 x 66 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est400 - 500 SEK
TIG-svets, ESAB, Rogue, ES 180i Pro, framstår oanvänd i originalförpackning
Final bid2,000 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Kaffeservisdelar, porslin, Royal Copenhagen Musselmalet Halvblonde, modellnummer 1035, ca 25 delar
Final bid2,400 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Vaser, 2 st, porslin, Royal Copenhagen resp B&G, höjd 13-15 cm
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Est1,700 - 1,800 SEK
Est700 - 800 SEK
Est300 - 400 SEK
Väggur, mässing, Louis XIV-stil, Samuel Martini, Paris omkring 1880, h 55 cm
770
Est500 - 600 SEK