Auktion 30/7 16.00.

28/7 12-19

29/7 12-17

30/7 12-16

Backström, Monica för Boda, skulpturer, 7 st, polykrom glasmassa, svampar, etikettsignerad, höjd 7-17 cm
Final bid1,900 SEK
Est600 - 700 SEK
Parti silver, 5 delar, 2 saltkar, 2 dosor samt snördragare, glasinsatser och fyllt skaft/stål
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
Baques, Josep, färglito, komposition med kvinna, signerad och numrerad 172/210, pappersstorlek 53 x 36 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Est1,300 - 1,400 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est500 - 600 SEK
Final bid800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Trofe, monterad Eland, daterad 2010, Omujeve, höjd 100 cm
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trofe, monterad Springbuk, daterad 2010, Omantandeka, höjd 46 cm
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Gnu ("fattigmansbuffel"), daterad 2011, Omujeve, höjd 51 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Kudu, daterad 2011, Omantandeka, höjd 120 cm
Final bid1,400 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Trofe, monterad Oryxantilop, daterad 2011, Omantandeka, höjd 120 cm
Final bid1,400 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Dovhjort, daterad 2013, Vegeholm, höjd 80 cm
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofe, monterad topi, daterad 2010, Omujeve, höjd 84 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterade vårtsvinsbetar, daterad 2012, Zambia, höjd 26 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Trofe, monterad Impala, daterad 2010, Omujeve, höjd 68 cm
Final bid1,200 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Wildebeest antilop, daterad 2010, Omujeve, höjd 68 cm
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trofe, monterad Pukuantilop, daterad 2012, Zambia, höjd 64 cm
Final bid1,000 SEK
Est500 - 600 SEK
Plym för paradhjälm vid Fortifikationen eller Dragonregemente
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Aftonväska, silver (?) med markasiter och infattat damur av märke Porta, l 16 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Ametistkluster, 3 st, längd 12 - 15 cm
Est400 - 500 SEK
Kyhn, Knud för Royal Copenhagen, figurin, porslin, isbjörn, modellnummer  729, polykrom underglasyrdekor, l 10 cm
Est300 - 400 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Nakamura, Noboru för Ikea, fåtölj, böjträ med vit dyna, Poäng
Est300 - 400 SEK
Final bid900 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Okänd designer för Ikea, pinnstolar, 4 st, brunlaserat trä, Tellus
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Fågel i handen", signerad och numrerad 134/260, synlig pappersstorlek 39x55 cm
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Müller, Thomas, litografi, signerad och numrerad 48/100, 56x37 cm
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, skulptur, metall, äpple, höjd 32 cm
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Picasso, Pablo, efter, litografi, "Portrait of Sylvette David", signerad i trycket, numrerad 126/1000, synlig pappersstorlek 63 x 48 cm
Final bid3,800 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna med paraply, Kina, modern tillverkning, 76 x 56 cm
Final bid450 SEK
Est400 - 500 SEK
Est3,200 - 3,400 SEK
Larson, Lisa för Höganäs, kandelaber för 3 ljus, glaserat stengods, dekor av tulpaner, höjd 22 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer, matta, röllakan, dekor av zig-zag-mönster i grönt, 205 x 135 cm
Est400 - 500 SEK
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Final bid500 SEK
Est700 - 800 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Massagebänk, hopfällbar, total längd 196 cm, 1 handtag defekt
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Golfbag, brunt läder med mässingsbeslag, "The bridge", höjd 90 cm
Est1,100 - 1,200 SEK
Est500 - 600 SEK