Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Skagh, Henrik, olja, lada,
Skagh, Henrik, olja, lada,
Est200 - 300 SEK
Ångsäter, Hans, olja, "Sommarpynt",
Est200 - 300 SEK
Haverinen, Anne, blandteknik med collage på trä, Annorlunda spegel,
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Geert, Edith, olja, blomsterstilleben,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Berglund, Frihiof, olja, motiv från Hadrianus villa utanför Rom,
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Hougaard, Henning, olja, räv i vinterlandskap,
Est400 - 500 SEK
Ambe (Johansson), Gustaf, olja, "Från Malagakusten",
Est200 - 300 SEK
Berggren, Jim, färglito, "Envig i eld och sand",
Est300 - 400 SEK
Okänd rysk konstnär, olja, surrealistisk komposition,
Final bid1,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Takampel till 5 ljus, förgylld brons, régencestil, 1800-talets 2 hälft,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Glasskylare, koppar, sekelskiftet 1900,
Est900 - 1,000 SEK
Okänd konstnär, kolteckning med collage, "Vladimir Vladimirovitj Putin",
Est500 - 600 SEK
Hou, Axel, olja, dimma över Julsö med Himmelbjergtornet till höger,
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd konstnär, akvarell, italienskt (?) fiskarpar på strand,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Schaldemose, Eyvind, olja, "Ungdom i byn",
Est1,100 - 1,200 SEK
Deleuran, Otto, olja, stadsbild,
Est600 - 700 SEK
Nylund, Gunnar för Rörstrand, vas, chamotterat stengods, "Zenit",
Est400 - 500 SEK
Hummel, Maria för Wilhelm Goebel, figuriner, 2 st, bemålat flintgods,
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, bordslampa, krom med blå glaskupa,
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Elfgren, Helena, färgetsning, "Samtal om natten",
Est300 - 400 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Örnberg, Anna för Strömbergshyttan, vas, glas, "Pisa",
Est200 - 300 SEK
Okänd designer, 1900-talets 2 hälft, sideboard, avlutad fur,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Okänd designer, 1900-talets slut, sideboard, körsbärsträ,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 800 SEK
Okänd dansk designer, 1950-60-tal, byrå, palisander,
Final bid2,600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
Lättmetallfälgar, 17", 4st,
Est3,200 - 3,400 SEK
Edenfalk, Bengt för Skruf, glasservisdelar, 26 st, "Corona",
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est900 - 1,000 SEK
4 delar porslin, Rörstrand, 1950-tal; gryta med lock Marina, skål Picknick, karott Pomona samt kanna Filippa
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Väggur, valnöt, så kallad Amerikaklocka,
Est200 - 300 SEK
Golvur, bonad ek, England, George III, 1700-talets slut,
Est600 - 600 SEK
Byrå, delvis svärtad mahogny, Nordtyskland, empire, 1820-30-tal,
Final bid600 SEK
Est600 - 700 SEK
Hansen, Severin för Haslev, soffbord med 2 utdragbara, melaminklädda skivor
Est1,100 - 1,200 SEK
Kista, skuren och delvis bonad kamfer,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid150 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid200 SEK
Est200 - 300 SEK
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Ericson, Johan, olja, skogsinteriör med kvistsamlande kvinna,
Est4,200 - 4,400 SEK
Hallbyrå, pyramidmahogny, oscariansk, sekelskiftet 1900,
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Byrå, palisander med intarsia och bronsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid1,100 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Thebord, ek med infattat flintgodsfat, 1910-20-tal,
Est900 - 1,000 SEK
Okänd designer, pallar, 1 par, teak med stålben
Est300 - 400 SEK
Final bid900 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK