Okänd designer, 1960-tal, vägghylla, inplastad metall med 2 hyllplan,
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Surroundsystem, Denon network reciever DRA-N4, med Argon SUB-840 subwoofer samt 2 st Argon 63 series 100 w högtalare
Final bid900 SEK
Est400 - 500 SEK
Okänd designer för P Jeppesens möbelfabrik, Store Heddinge, 1950-60-tal, matbord med 2 klaffar, ek,
Final bid1,000 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Hardaga, Tarik, färglitografi, komposition med byggnader,
Est400 - 500 SEK
Alvar, Suñol, färglito, komposition,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Borgström, Maria, etsning, "Att se",
Final bid150 SEK
Est300 - 400 SEK
Käpp, bambu med silver(?)montage, antagligen Kina, sekelskiftet 1900,
Est600 - 700 SEK
Käpp, hardwood med silverkrycka, 1900-talets början,
Est400 - 500 SEK
Käpp, bambu och horn med silverbeslag, 1900-talets 1 hälft,
Est400 - 500 SEK
Käpp, hardwood med nysilvermontage,
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Est300 - 400 SEK
Skulptur, hardwood med beninläggningar, så kallad Laughing Buddha,
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Est600 - 700 SEK
Fåtölj, skuren ek med djuphäftad (senare) klädsel,
Est500 - 600 SEK
Est600 - 700 SEK
Armstol, skuren och bonad bok med rottingklädd rygg, rokokostil, 1900-talets 1 hälft,
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Golvlampa, delvis patinerad mässing, empirestil, 1900-talets mitt,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, bokhylla, palisander,
Final bid450 SEK
Est500 - 600 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Jensen, Carlo för Poul Hundevad, hurts/underskåp, palisander,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Trädgårdspall, porslin, Kina, modern tillverkning,
Final bid500 SEK
Est500 - 600 SEK
Est500 - 600 SEK
Est200 - 300 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa, aluminium och technopolymer, "Tizio",
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Sapper, Richard för Artemide, bordslampa. aluminium och technopolymer, "Tizio",
Final bid700 SEK
Est900 - 1,000 SEK
Jolin, Ellen, olja, kustparti med hus och båtar,
Est900 - 1,000 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition,
Est200 - 300 SEK
Jansson, Rune, färglito, komposition, "Blått hörn",
Est200 - 300 SEK
Byrå, avlutad fur, oscariansk, 1800-talets slut,
Est600 - 700 SEK
Satsbord, 4 st, skuren och bonad ek,
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Byrå, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-sil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd designer, 1900-talets mitt, herrbetjänt, bonad bok,
Final bid300 SEK
Est400 - 500 SEK
Est2,200 - 2,400 SEK
Okänd dansk designer, fåtölj, 1950-60-tal,
Est600 - 700 SEK
Est4,200 - 4,400 SEK
Byråar/nattygsbord, 1 par, idegran, 1900-talets 2 hälft,
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Matta, old Täbriz, korkull med silkeinslag,
Est4,800 - 5,000 SEK
Matta, Tava New Red,
Matta, Tava New Red,
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Rosén, Einar, tusch, aktstudie,
Est200 - 300 SEK
Matta, old Beludj galleri,
Matta, old Beludj galleri,
Est900 - 1,000 SEK
Hörnvitrinskåp, palisander med intarsia och mässingsbeslag, Louis XVI-stil, 1900-talets 2 hälft,
Final bid1,500 SEK
Est1,100 - 1,200 SEK
Okänd designer,  1960-tal, soffbord, palisander,
Est400 - 500 SEK
Serveringsvagn, mässing med dubbla, intarsiainlagda skivor,
Final bid500 SEK
Est600 - 700 SEK
Fiol i låda, sekelskiftet 1900,
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Est400 - 500 SEK