Fredagen 25/10 12 - 19

Lördag 26/10 12 - 17

Söndag 27/10 12 - 16

Auktion 27/10 16.00

Inkludera avslutade föremål
5d 8h
Nikander, Pancho för Artek, tidningshylla/vedkorg, svartlackerat böjträ, "Kanto", h 56,5 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5d 8h
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
5d 8h
Startbud2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
5d 8h
Laserstein, Lotte, julkort och brev, 3 delar
Startbud1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
5d 8h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Andersson, Bernard, skulpturer, saltglaserad keramik, djur samt troll
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Linderholm, Gösta, litografier, 6 st, signerade
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Parti keramik, Tilgmans, 7 delar, väggplattor mm,  längd 7-31 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Parti glas, 12 st, bl.a Sarpaneva, Edenfalk mm, höjd 11-21 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Startbud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
5d 8h
Startbud4 000 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
5d 8h
Förstärkare, Okyo A-8067
Förstärkare, Okyo A-8067
Startbud1 500 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
5d 8h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Hillfon, Curt, litografier, signerade, 7 st
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Persson, Ove, lito, "Återblick", signerad och daterad -78, numrerad HC XXII/XXX, pappersstorlek 50 x 60 cm
Aktuellt bud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Hartmann-Lagerwall, Charlotte, gouache, "Göteborgs hamn", signerad, synlig pappersstorlek 46 x 64 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5d 8h
Håfström, Erik, olja, hamnbild, signerad, 40 x 80 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Johansson, Nils, olja, kustlandskap, signerad, 22 x 30 cm
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Linderholm, Emilia litografier, 11 st, signerade
Startbud1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Nilsson, Nils-Erik, olja, kustmotiv med eka, signerad, 33 x 41 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Olsson-Snogeröd, Karl-Erik, färglitografi, komposition med hundar, signerad, daterad -90 samt numrerad 666/760, synlig pappersstorlek 29 x 38 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Boêthius, Lars, olja, landskap, signerad, 38 x 46 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Ollers, Edvin för Schreuder & Ohlsson, ljusstakar, 8 (!) st, tenn, funkisstil, signerade, h 12 cm
Startbud1 400 SEK
Värdering1 500 - 1 600 SEK
5d 8h
Pissarro, Camille, efter, offset, "Vägen till Louveciennes", signerad i trycket, 44 x 54 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
5d 8h
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
5d 8h
Startbud800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
5d 8h
Okänd designer, barnstolar, 1 par, delvis lackerat trä, stapelbara, höjd 55 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Okänd designer för Nordic Brands, barnstolar, 1 par, bok, stapelbara, höjd 62 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Vinsch, krom, diameter 9 cm
Startbud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Stereoskop, Viewmaster med bilder, bland annat Drottning Elisabeths kröning
Aktuellt bud300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
5d 8h
Ramar, 8 st, björk, 1800-tal, h 24 - 33 cm
Startbud500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Startbud400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
5d 8h
Okänd designer, soffbord, fur, 60 x 60 cm
Startbud200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
5d 8h
Startbud600 SEK
Värdering700 - 800 SEK