Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nilsson, Severin, olja, gård vid havet, signerad, 40 x 55 cm
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, 1950-60-tal, snurrfåtölj svart konstläder och metall
Slutpris1 900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Golvlampa, Armaturhantverk typ 388
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Klackring, 14 karat rödguld med opaliscerande glassten, innerdiameter 16 mm, vikt 5,3 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Moomin Characters för Arabia, Muminmuggar, 6 st, porslin, h 8 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Skänk, vitlackerat trä, Englesson "Stockholm", 3 lådor och 3 dörrar, b 150 cm
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Carlberg, Hugo, blyerts, landskap, signerad, synlig pappersstorlek 11 x 14 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wirkkala, Tapio för Iittala, glasservisdelar, cirka 40 delar, "Marski", design 1959
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Wirkkala, Tapio för Iittala, glasservis cirka 25 delar, Ultima Thule, design 1968
Slutpris1 200 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Parti äldre vykort
Parti äldre vykort
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti smycken, bärnsten, silver mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Leon, May K, färglito, I Tylösand, signerad och numrerad 166/290, synlig pappersstorlek 33 x 42 cm
Slutpris900 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Blomlådor, 3 st, zink, 1900-tal, l 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Fat, förtent koppar (?), Islamiskt kulturområde, dia 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, gouacher, 2 st, motiv efter original från Villa di Cicerone i Pompeij, 30 x 20 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti bladguld
Parti bladguld
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, armband, silver med rosenkvarts, svenska importstämplar, längd 18 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Linder, Sven, olja, "Västkust-strand", signerad, 30 x 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, stereo med fjärrkontroll, Beocenter 7700, design 1982, skivspelare Beogram 9000, högtalare Beovox C90, subwoofer Beovox Cona, hörlurar, Lenco, skador
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK