Auktion söndag 29/9 klockan 16

Fredag 27/9 klockan 12 - 19

Lördag 28/9 klockan 12 - 17

Söndag 29/9 klockan 12 - 16

Herrarmbandsur, Seiko, 6M25, stål, diameter 38 mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Herrarmbandsur, Seiko, 7T04, stål, diameter 41 mm, i originaletui
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Michelin, Lillan, färglitografi, komposition med kvinna, signerad och numrerad 176/290, synlig pappersstorlek 60 x 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kaminur, förgylld metall, 1900-talets början, medföljer glaskupa, total h 56 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Weiss, Claire för B&G, figurin, porslin, flicka med hund, modellnummer 2163, polykrom underglasyrdekor, h 11 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lockvas, glas, hinterglasmåleri av rosor mm, h 40 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Malmsten, Carl för O H Sjögren, Tranås, soffa "Samsas rund", röd, djuphäftad klädsel, lösa armlänsskydd, plakettmärkt, l 200 cm
Slutpris8 000 SEK
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 000 - 7 000 SEK
Wikkelsø, Illum för N Eilersen, fåtöljer, 1 par, palisander med svart läderklädsel, "Capella", design 1959, sadelgjord med defekter, viss tobakslukt
Slutpris7 000 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Ljusstakar, 1 par, mässing, empirestil, 1900-talets 1 hälft, Grillby nr 92, höjd 22 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindstrand, Vicke för Kosta, karaff samt 4 glas, "City", slipad dekor, karaff h 17 cm, denna saknar propp
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färgetsning, Vindfläkt,  variant av blad ur Vit Vila,. ed GKM, signerad och numrerad EA 22/25, synlig pappersstorlek 35 x 53 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Gyldmark, Pierre, olja, Brända Tomten, Stockholm, signerad, 80 x 60 cm
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Landelius, Nils, olja, karolin till häst, signerad, 37 x 47 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Frølich, Lorenz, blyerts och tusch, 1800-talets 2 hälft, sällskapsscen, signerad, synlig pappersstorlek 29,5 x 19,5 cm, gulnad
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Cortesi, Angelo för Fiam, soffbord, härdat glas, "Ponte", l 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Parti kameror samt tillbehör, Canon mm
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gitarrförstärkare, Gibson & Moog (Norlin) Lab Series L3, 1979, ej testad
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Väggur, valnöt, Junghans, sekelskiftet 1900, höjd 81 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Skål, flintgods, Hododa, Gold Satsuma, Japan, Meiji, sekelskiftet 1900, dekor av 1000 faces of the immortals, delvis i relief, signerad, 25 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica för Kosta Boda, snapsglas, 8 st, ur serien "Friendship" från 1999, signerade, höjd 16 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Leon, May K, färglito, Dans på bordet, signerad och numrerad 240/390, synlig pappersstorlek 47 x 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Norrman, Lars, litografi, Råå hamn, signerad och numrerad 158/260, synlig pappersstorlek 20 x 62 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, old Pakistan, Ghommönstrad, 300 x 195 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK