Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

Sabel i balja, Indien, 1900-talets 2 hälft, längd 81 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Vikingasvärd, stål och brons, "Erik Röde", Marto, Toledo, Spanien, modern tillverkning, längd 95 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Fickpluntor, 2 st, samt snapsglas, rostfritt, pluntor höjd 10-14 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti barometrar mm, diameter 10-18 cm
Slutpris350 SEK
Höglund, Erik för Boda, vaser, 2 st, blå glasmassa, signerade, h 16-17 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Höglund, Erik, för Boda, flaska/vas, orange glasmassa, signerad, h 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil för Boda (Åfors?), skål, klarglas, "Fiesta", dia 25 cm, medföljer vas/burk, klarglas, oidentifierad signatur, h 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Persson Melin, Signe för Boda Nova, efterrättsskålar på fot, 5 st, vitglaserade, h 10,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Wärff (Wolff), Ann för Kosta, ljuslyktor, 10 st glas, ”Snowball”, h 7,5 cm
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti tomtar, mässingsljusstake mm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Allroundsadel, brunt läder, Beval Ltd, England, "The Natural", M-bom 16#
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Allroundsadel, svart läder, Stübben, M-bom, 17#
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, cafébord, Sway, 2 st, svartlackerat trä, 60 x 70 cm,
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ridstövlar för dam, svart läder, Cavallo storlek 5 (38)
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ridkavaj, svart polyester, Equipage, stl 10 år
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Figurin, porslin, Lomonosov, 1900-talets 2 hälft, tiger, polykrom underglasyrdekor, l 30 cm
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Rörstrand, matservisdelar, Rainbow, 20 st, design 1982
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vinglas, 4 st, munblåsta, Reijmyre, gustaviansk stil, h cirka 16,5 cm, oanvända i originalförpackningar
Slutpris1 300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglito, komposition, "Hommage à Archipenko", stämpelsignerad EA (!), synlig pappersstorlek 53 x 31 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglito, komposition, stämpelsignerad och numrerad 356/360, synlig pappersstorlek 51 x 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglito, komposition, stämpelsignerad och numrerad 142/360, synlig pappersstorlek 53 x 44 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglito, komposition, stämpelsignerad och numrerad 54/360, synlig pappersstorlek 54 x 41 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Olson, Axel efter honom, färglito, komposition med sittande kvinna, stämpelsignerad och numrerad 24/360, synlig pappersstorlek 54 x 38 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer för Inredningsform, stolar, 8 st, svartlackerat böjträ på benställning av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer för Inredningsform, stolar, 6 st, svartlackerat böjträ på benställning av metall, hämtas på Halmstad Teater efter överenskommelse
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK