Söndag 25/8 kl 16.

Fredag 23/8 12-19

Lördag 24/8 12-17

Auktionsdagen 12-16

SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Hänglås, smide,1800-tal längd 10 cm inklusive nyckel
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Brachmann, Robert, olja, kvinnoporträtt, signerad, 75 x 64 cm, färgsläpp
Slutpris4 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Singer, J, sekelskiftet 1900, porträtt av man i turban, signerad, 68 x 51 cm, skador
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Byrå, avlutad fur, sekelskiftet 1900, 4 lådor, b 95 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica, vaser, 2 st, signerade, höjd 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Tidningsställ, mahogny, 1900-tal, längd 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Träsnitt (?), handkolorerat, möjligen ur inkunabel, nattvardsscen, text "Das Heilig Blut Herr Jesu Christ zu Waltdürn im Corvoral ist", pappersstorlek 55 x 40 mm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Ubåtsklocka, mässing, Kejserliga Tyska Marinen WWI, Franz Happe Kiel
Slutpris11 000 SEK
Värdering12 000 - 13 000 SEK
Eriksson, Ulf, olja, "Markens rötter, signerad, 53 x 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Eriksson, Ulf, olja, "En spelman har", signerad, 48 x 50 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Skogh, Svante, skänk med överskåp, teak, "Vindö", höjd 172 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Luopot, Charles, tillskriven, pastell, stående kvinna, (stämpel?)signerad Ch Loupot, 128 x 89,5 cm
Slutpris5 500 SEK
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
Damskor, 1 par, Bally, stl 40
Damskor, 1 par, Bally, stl 40
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 400 - 3 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 400 - 1 500 SEK
Korkislagare, trä och smide, 1800-tal, h 26 cm
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Matta, old persisk, 130 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Bordslampa, mässing, 1900-talets 1 hälft, total h 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Miniatyrmålning på porslin, sekelskiftet 1900, Kristus, i förgylld mässingsram, a tergo etikett Linder Lucerne, total h 10,5 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK