Visning

28/6 12 - 19

29/6 12 - 17

30/6 12 - 16

Lindskoug, Axel Einar, efter, porträttrelief, förgylld gips, kvinnoansikte, h 21 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bestick, nysilver, cirka 80 delar, GAB, 1900-talets 2 hälft
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Tidningar, urklipp, USA, WWII
Tidningar, urklipp, USA, WWII
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Skulptur, förgylld gips, Nefertite, h 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Persson, Inger för Rörstrand, vas samt skålfat, chamotterat och delvis glaserat lergods, signerade, h 20 respektive dia 30 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Eldh, Tore för Cesons, theskedar, 12 st, silver, "Princess", total vikt 90 gram,
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Krön, förgylld gips, empirestil, 1900-tal, dekor av kvinnomaskaron mm, h 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kaminur, alabaster och förgylld metall, 1800-talets slut, dekor av romarinna med stylus, l 46 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Vattentestkit, U S Army WWII i trälåda, denna höjd 10 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Fingeravtrycksetui med innehåll, WWII, etui längd 25 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Bågskytten från Ithaka", ur mappen "Strändernas Svall", signerad Provtryck, synlig pappersstorlek 43 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Jonson, Sven, färglito, "Avfärden från Calypso", ur mappen "Strändernas Svall", signerad Provtryck, synlig pappersstorlek 50 x 43 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Thorén, Esaias, färglito, Kanna och mask, signerad, daterad -60 och numrerad 68/125, synlig pappersstorlek 60 x 47 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lorentzon, Waldemar, färglito, "Återkomsten", signerad Litografi särtryck, synlig pappersstorlek 56 x 44 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Berg, Monica, olja, kvinnlig figur, signerad, 100 x 80 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver; mynt samt bläckpenna, total vikt cirka 90 gram
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1900-tal, olja, landskap, signerad J C Jonas, synlig storlek 28 x 40 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Fiol, så kallad skolfiol, 1900-talets början, efter modell av Stradivarius, medöfler 3 stråkar
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, sekelskiftet 1900, oljemålningar, 1 par, arabisk respektive italiensk kvinna, signerade, 53 x 19 cm, smärre skador
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Prydnadsbord, skuret och förgyllt trä med vit marmorskiva, rokokostil, sekelskiftet 1900, h 65 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Gordon, Ernest för Kosta, skål, glas, slipad dekor av bl a öga, längd 21 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Fridolfsson, Kerstin ("Miss K"), skulptur/väggrelief, plåt, HSTD, höjd 100 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Uppblåsbar reklamskylt, i form av Cola Zeroflaska, h 125 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK