24/5 kl 12 - 19

25/5 kl 12 -17

26/5 kl 12 - 16

26/5 kl 16

Diverse silver, total vikt 130 gr
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hennix, Margaretha för Pukeberg, karaff/vas, glas, dekor i svart underfång, etikettmärkt, höjd 42 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Råman, Ingegerd för Orrefors, vas, glas, "Zvizz", dekor av horisontella, gröna, linjer, etikettmärkt, h 27 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Symaskin, Singer, i väska
Symaskin, Singer, i väska
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Skulptur, läder, stående dromedar, h 33 cm, slitage
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Kandelabrar till tre ljus, 1 par, mässing, jugend, 1900-talets början, h 40 cm
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', olja på kakelplattor, dekor av skidåkare, signerad, 30 x 15 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Hovmand-Olsen, Arne, lampbord, palisander, längd 34 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Schlyter, Ulf, 'Ulven', pastell, katt, signerad, signerad och daterad -82, synlig pappersstorlek 29 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Schlyter, Ulf, "Ulven", vinglas, 6 st, dekor av djur, höjd 22 cm
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ljuslykta, glas och metall, höjd 21 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Rågfelt Strandberg, Kersti, collografi, "På fall", signerad och numrerad 3/10, synlig pappersstorlek 27 x 27 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Stock Paulsson, Renate för Sea glasbruk, skulptur, katt, signerad, höjd 15 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Boess, Berthold för Rosenthal, figurin, porslin, "Nach dem Bade", modellnummer 202, polykrom underglasyrdekor, design 1913, h 22,5 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Berglund, Ture för Skansen glas, vas, gröntonad glasmassa, höjd 20 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Matta, old/semiantik persisk, 325 x 225 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Okänd konstnär, olja, Sankt Nicolai Kirke i Köge, 31 x 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsson, Carl efter honom, färglito, "Blomsterfönstret", ed Swed Art, signerad i stenen samt numrerad 357/790, synlig pappersstorlek 38 x 54 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Larsson, Carl efter honom, färglito, "Mammas och småflickornas rum", ed Swed Art, signerad i stenen samt numrerad 357/790, synlig pappersstorlek 38 x 54 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Termos, litograferad plåt med glasinsats, "The Top Brand Vacuum Bottle", sekelskiftet 1900, h 30 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Utrillo, Maurice, efter honom, litografi (?), Montmartre, synlig bildyta 37 x 43 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK