24/5 kl 12 - 19
25/5 kl 12 -17
26/5 kl 12 - 16
26/5 kl 16
Armlänk, 18 karat rödguld, utländska stämplar, l 19 cm, vikt 10 gram
Slutpris5 500 SEK
Värdering4 200 - 4 400 SEK
Armlänk, 18 karat rödguld, stämplad Esto AB Stockholm 1965, l 21 cm, vikt 28,7 gram
Slutpris14 000 SEK
Värdering13 000 - 14 000 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Wejsfelt. Sven för Gustavsberg, figurin/skulptur, glaserat stengods på träsockel, aborre, ur serien "Stim", signerad, längd 40 cm
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 800 - 3 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 800 - 4 000 SEK
Carendi, Kurt, pastell, flickor, signerad, 34 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Vallien, Bertil för Kosta Boda, skål, glas, "Satellite", dekor av polykroma färgfält, etikettsignerad, dia 20 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stolar, 2 st, mahogny, senempirestil, så kallade Göteborgsstolar,
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, tidskrifts/bokhylla, teak/mahogny, bredd 78 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Olson, Axel, färglitografi, "På balkongen", signerad och numrerad EA, synlig pappersstorlek 45 x 37 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer, golvlampa, röd glasskärm, höjd 152 cm
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Reservoirpenna, sterlingsilver med stift i 14 karat rödguld, Schaeffer
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Okänd designer, 1960-tal, bänk, palisander, längd 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd designer för Åsa-Möbler, lampbord, palisander, längd 62 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Qvarsebo, Michael, färgserigrafi, katt, signerad och numrerad V/V, synlig pappersstorlek 41 x 54 cm
Slutpris1 400 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Léon, May K, färglito, Stadsbild från Lilla Torg, Halmstad, signerad och numrerad 107/330, synlig pappersstorlek 33 x 38 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Trofé, gnuskinn?, total l 235 cm, skador
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Matta, semiantik/antik Keshan (?), 190 x 140 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, bordslampa, delvis vitfärgat glas och metall, höjd 42 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
Banjobarometer, valnöt, England, 18-1900-tal, h 96 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Johansson, Sven, färglitografi, signerad, numrerad 3/40 och daterad 1978, synlig pappersstorlek 56/32 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Strandkväll", signerad och numrerad 153/260, synlig pappersstorlek 40 x 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Sundstedt, Per för Kostalampan, vägglampor, 1 par, "Candela", modell 1401, mässing, svart raster i metall, höjd 18 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver, total vikt ca 250 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Jensen, Jacob för Bang & Olufsen, bärbar FM-radio, röd plast och metall, Beolit 500, design 1972, l 36 cm, sladd saknas
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Grovens, Harald, blandteknik, landskap, signerad och daterad -88. 52 x 32 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skulptur, bemålad metall, duvpar, höjd 25 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, olja, segelbåtar i hamn, otydligt signerad, 50 x 82 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Olson, Axel, färgetsning, "Adam och Eva", signerad och numrerad 115/200, synlig pappersstorlek 21 x 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bonnefoit, Alain, färglito, "Le Kimono", signerad och numrerad 195/300, synlig pappersstorlek 64 x 89 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Andersson, Arne, färglitografi, "Basaren II", signerad och numrerad 141/190, 24 x 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Guldmynt, 1000 kronor, Ishockey VM 1989, 5,8 gram 900/1000 guld (21,6 karat)
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Blanco, Antonio, monotypi med collage, "Semar" (The God of Love), monterat bronsmynt, portalformad, signerad och betecknad Bâli, synligt mått inklusive portal34 x 23 cm,
SlutprisInga bud
Värdering4 000 - 5 000 SEK