Parti silver; skål, skedar mm, total vikt 340 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Theskedar, 11 st, silver, Rosenholm, design Jakob Ängman 1933, total vikt 175 gram, initialer MW
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Bok, Wallenberg, Jacob, Min son på Galejan, Albert Bonnier Stockholm 1923, halvfranskt band
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Parti äldre frimärken, etiketter mm, 2 album
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Renoir, Auguste, efter, olja, "Jeune fille lisant", efter original från 1886, 61 x 46 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, vas, turkos glasmassa, spiralvriden dekor, h 18 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Backström, Monica för Kosta Boda, skål, glas, "Tonga", dekor i svart och brunt", signerad, l 28 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Hydman-Vallien, Ulrica, skål, glas, "Carmen", design 1999, dekor i svart och gult, signerad, höjd 10 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hänge/fotogömma med kedja, förgyllt sterlingsilver, hjärtformat med dekor av fredsduva, h 3 cm, kedja l 70 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ollers, Edvin, olja, stilleben, signerad, 37 x 46 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 40 SEK
Skivspelare, Lenco, L 78
Skivspelare, Lenco, L 78
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Parti tågbanedelar, Märklin, räls, lok, vagnar mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Mekanisk byggsats, Construction C02, ej genomgången
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Apoteksflaska med lock, glas, Cupri Sulfas Crudus, höjd 30 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Hänge, förgyllt, sterlingsilver och emalj, i form av tusensköna, "Daisy", designad av Georg Jensen till Drottning Margretes födelse 1940, stämplad, dia 18 mm,
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Brosch, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, dia 4 cm, snarlik den vilken Georg Jensen designade till Drottning Margretes födelse 1940
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Armlänk, förgyllt, sterlingsilver och emalj, Anton Michelsen "Daisy", i form av tusensköna, stämplad, l 19 cm, modell snarlik den vilken Georg Jensen designade till Drottning Margretes födelse 1940
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär för Marbell Stone art, skulptur, konststen, 1960-tal, stående pojke, höjd 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Siersbøl, Herman, egen verkstad, armband, sterlingsilver med cabochonslipade, blå stenar, stämplat, l 18 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 500 SEK