Okänd designer för CLC Alcobca, Portugal, skulptur, glaserat flintgods, tigerunge, polykrom underglasydekor, höjd 28 cm, öra med nagg
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg, karott med hänklar, glaserat stengods, Arena, design 1973, längd 24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa till 6 ljus, mässing och prismor, empirestil, 1900-talets mitt, höjd 75 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Kontorsljusstake, mässing, 1900-talets 2 hälft, höjd 33 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Nyström, Jenny, gouache med täckvitt, tomtebarn med griskultingar, signerad, oval, pappersstorlek 20,5 x 14 cm
Slutpris26 000 SEK
Värdering28 000 - 30 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, vitlackerat trä, modell HAY J107
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Volther, Poul M för HAY, stolar, 1 par, grålackerat trä, modell HAY J107
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Theskedar, 6 st, silver, Olga, stämplade GAB, total vikt 165 gram
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Theskedar, 6 st, sterlingsilver, Skottland, 1800-talets 1 hälft, Olga, oidentifierad adlig crest, stämplade JW Edinburgh 1846, total vikt 185 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Holst, Linus för Markströms, fiskbestick, 4 + 4 st, silver, Disa, design 1930-tal, total vikt 360 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Sybord, svarvat och bonat trä, palisander och masurbjörk, nyrokoko, 1800-talets mitt. rikt dekorerad stam, låda i sarg, 4 ben, längd 54 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Matta, old Pakistan, 95 x 65 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Mat- och kaffeservis, porslin, cirka 50 delar, Rosenthal Maria, design 1916
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Kandelabrar till 5 ljus, 1 par , förgylld metall och serpentinsten med prismor, oscarianska, sekelskiftet 1900, höjd 43 cm
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Matta, semiantik persisk galleri, etikett från Galleri Martin Sommerfeld, 290 x 85 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matta, semiantik Isphahan (?), 190 x 135 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 6 ljuspunkter, 1900-talets 2 hälft, diameter 42 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Taklampa, mässing och prismor, 5 ljuspunkter, 1900-talets 2 hälft, diameter 47 cm
Slutpris700 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Vril på fot, h 22 cm
Vril på fot, h 22 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 700 - 1 800 SEK
Kexburk, bemålat glas och nysilver, jugend, sekelskiftet 1900, dekor av styvmorsviol, diameter 13 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Bordssurtout, nysilver med glasflaskor, art-déco, 1920-tal, total höjd 23 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, uppläggningssked, silver, dekor av stiliserad blomma, svenska importstämplar, l 23 cm, vikt 85 gram
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Parti silver, 9 delar, Vasa, total vikt exklusiver knivar, 140 gram
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti skedar och gaffel, sterlingsilver, USA, 18-1900-tal, total vikt 165 gram
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Fiskbestick, 6 + 6 st, nysilver, svensk spetsig modell
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK