Bordsfotogenlampa, elektrifierad, mässing och glas, höjd 52 cm
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wickelgren, Jan för Aneta, taklampa, mässing med gul glasmassa, 1970-tal, diameter 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gräddkanna, silver, renässansstil, Gebrüder Dingeldein, Hanau sekelskiftet 1900, h 8 cm, vikt 90 gram
Slutpris450 SEK
Värdering1 500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Guldmynt, 10 kronor, Oskar II 1901,  4,48 gram 900/1000 guld
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Markelius, Sven för Bodafors, stapelstolar 15 st, björk, "Orkesterstolar", modellen formgiven 1932 för Helsingborgs Konserthus, normalt bruksslitage
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Slutpris6 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Eksell, Olle, efter, utställningsaffisch, Mazetti Ögonkakao, 100 x 70 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stort parti akvareller, grafik mm, 17-1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti mynt, total silvervikt 140 gram 400/1000 silver, medföljer 3 mynt antagligen sterlingsilver
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Fläktblad från Volvo RM8-reaktionsmotor, tidigare suttit i ett SAAB 37 Viggen-plan, total höjd 30 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Luftgevär, Gamo-68, kaliber 4,5 mm, tot längd 97 cm
Slutpris700 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i blå reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 12 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Lindberg, Stig för Gustavsberg Studio, skålfat, stengods, dekor i oxblodsfärgad reliefglasyr, signerad med Studiohanden, dia 14 cm
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Stålhane, Carl Harry, skålfat, signerad, diameter 19 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
5 delar stengods, Stålhane, Nylund, Friberg mm, höjd 4-17 cm, delvis 2 sortering
Slutpris450 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 400 - 2 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 600 - 2 800 SEK
Fat, gröntonad glasmassa, 1800-tal (?), dia 48 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 400 - 1 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Jenkins, Douglas % Schrotter, Rudolf för Josef Inwald, skål, glas, så kallat Barolac, art-déco, omkring 1935, dekor av guldfiskar, h 20 cm
Slutpris1 100 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Parti kameror, Nikon, delvis ej kompletta
Slutpris1 900 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Obelisk, marmor, 1900-talets 2 hälft, h 28 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK