Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Gerell, Greta, olja, får på Drottningholm, signerad, 39 x 47 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 600 - 1 700 SEK
Malmström, August, olja, landskap, a tergo intygad, 41 x 33 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Svipdag, Elin, olja, "Vägen mot Galgberget, Halmstad", signerad, 49 x 50 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Cederberg, Eric, olja, stilleben med päron, signerad, 10 x 25 cm
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Matservis, porslin, B&G, Julros, cirka 55 delar
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Parti smycken och bijouterier, bland annat armlänk Lapponia och armring Swatch
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Halskedja, silver, l 66 cm
Halskedja, silver, l 66 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Damarmbandsur, sterlingsilver och odlade pärlor, "Clarissa"
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering5 500 - 6 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering9 000 - 10 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Okänd konstnär, 1800-tal, olja, arkadiskt landskap, 85 x 110 cm, renoverad
Slutpris5 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Grandin, Svän, olja, "Från Rya åsar", signerad, 82 x 100 cm, dukskada
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Wilton, C, olja, 1800-tal, lekande barn, signerad, i sköldpaddsimiterande barockstilram, 24 x 28 cm
Slutpris4 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, 2 st, "Early morning in Venice", 1 signerat, bildyta 22,5 x 35 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Boxsius, Sylvan G, färgträsnitt, 4 st, landskap, signerade i trycket, pappersstorlek 32 x 34 cm, smärre marginalrevor
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinnoporträtt, otydligt signerad och daterad 1923,  41 x 33 cm, dukskada
Slutpris450 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kirkpatrick, Ethel, akvarell, Canal Grande Venedig, a tergo betecknad, "Venice, May 1912, from Giudecca", pappersstorlek 20 x 26 cm, stiftmärken
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Boxsius, Sylvan G, färgträsnitt, "Houghton Bridge, Sussex", omkring 1920, signerat, pappersstorlek 18 x 26 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, stol, ek, beige skinnklädsel
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Matta, semiantik/antik Isphahan, 190 x 140 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Etui, ålskinn (!), Cagiva, Italien, modern tillverkning, längd 30 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Collier, odlade pärlor, med dobbar, Ole Lynggaard, diameter cirka 6,5 mm, l 45 cm, medföljer ett dito vilket saknar 1 dobb
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Ehrner, Anna för Ateljé Lyktan, Åhus, bordslampa, mässing med canvasskärm, "Anna", design 1972,  etikettsignerad, h 66 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Höglund, Erik för Boda, glasservis mm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Aalto, Aino för Iittala, glas, 6 + 6 st, blå respektive grå glasmassa, "Aino", design1932, h 9 respektive 11 cm
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silversmycken, vikt 50 gram
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jensen, Jacob, väckarklocka, rostfritt stål, höjd 76 mm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Grandin, Svän, olja, fjällparti, signerad, 31 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 300 - 1 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering700 - 800 SEK
Peters, Wilhelm Otto, olja, norska barn i bunadsdräkt, signerad och daterad -1872, 41 x 32 cm, smärre färgavflagningar
Slutpris6 000 SEK
Värdering6 500 - 7 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, "Edinburgh Castle", signerat, synlig pappersstorlek 20 x 12,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Kirkpatrick, Ethel, färgträsnitt, 6 st, skeppsvarv, landskap mm, signerade, varierande storlekar
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK