Auktion söndag 24/9 klockan 16

Fredag 22/9 klockan 12 - 19

Lördag 23/9 klockan 12 - 17

Söndag 24/9 klockan 12 - 16

SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Sabelkoppel M/1859
Sabelkoppel M/1859
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Brosch 18 karat rödguld med vit sten, rosettformad, stämplad Stockholm 1945, vikt 5 gram
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Örhängen, 2 st, 18 karat rödguld, total vikt 2,7 gram
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Brosch, 18 karat rödguld, rosettformad, stämplad WH Stockholm 1948, vikt 5 gram
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 600 - 1 700 SEK
2 ringar 18 karat rödguld, otydliga stämplar, total vikt 5,8 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Ringar 2 st olika, 18 karat rödguld, total vikt 6,8 gram
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering800 - 900 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Vallien, Bertil, skulptur, bemålat stengods, Elefant ur serien Terra, h 12 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Parti silver, saltkar mm, total vikt 365 gram
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Laviani, Ferruccio för Kartell, bordslampa, plexiglas, ”Take”, h 31 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
4 delar modern design; Ulrica Hydman Vallien, brevpress Vicke Lindstrand mm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Takkrona, mässing med droppformade prismor, så kallad burkrona, höjd 60 cm, någon prisma saknas
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ljusstakar, 1 par, vit marmor med mässingsbeslag, gustaviansk stil, 1900-tal, h 22 cm
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Spegel, förgyllt trä, Italien, 1900-tal, h 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Väggur, mässing, Louis XIV-stil, Samuel Martini, Paris omkring 1880, h 55 cm
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Lindström, Bengt, färglito, ansikten, signerad och numrerad 65/99, synlig pappersstorlek 74 x 53 cm
Slutpris350 SEK
Värdering400 - 400 SEK
Sundvall, Gösta, olja spansk stadsvy, signerad, 27 x 22 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Vallman, Uno, olja, isfiske, signerad, 38 x 46 cm
Slutpris2 600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Vägghylla med handdukshållare, svarvat och bonat trä, sekelskiftet 1900, l 41 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 800 - 3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Håfström, Erik, olja, stadsparti, signerad, 89 x 61 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Olson, Axel, färglito, kustklippor, signerad och numrerad 324/350, synlig pappersstorlek 26 x 34 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Olson, Erik, färglito, komposition, signerad, daterad -29(!) och numrerad 253/280, synlig pappersstorlek 24 x 23 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering4 600 - 4 800 SEK
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK