Februariauktion söndagen den 26/2 klockan 16.

Fredag 24/2 klockan 12.00 - 19.00

Lördag 25/2 klockan 12.00 - 17.00

Söndag 26/2 klockan 12.00 - 16.00

Slutpris1 900 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Okänd designer, rödvinsglas, 6 st, h 23 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris150 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Okänd designer, spegel, teak, 1950-60-tal, höjd 116 cm,
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 900 - 2 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Malmsten, Carl, golvlampa, fur med blommig textilskärm, Staken,  justerbar höjd
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Atenienn, svarvad mahogny, 1800-talets slut, h 151 cm
Slutpris900 SEK
Värdering300 - 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 500 - 1 600 SEK
Kaffeservis, 3 delar, silver, nyrokokostil, 1900-talets 2 hälft, h kaffekanna h 22 cm, total vikt 735 gram
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Okänd designer, skål, silver, otydliga svenska stämplar, dia 22 cm, vikt 337 gram
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bägare, silver, svagt trumpetformad, stämplad GAB Stockholm, h 21 cm, vikt 320 gram, ägargravyr runt fot
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Bägare, silver, slät modell med gravyr av Västerås stadsvapen, stämplad Bo Georg Persson Västerås 1953, h 11,5 cm, vikt 210 gram, ägargravyr under foten
Slutpris800 SEK
Värdering700 - 800 SEK
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Kandelabrar till 2 ljus, 1 par, silver, nyrokokostil, stämplade CG Hallberg Stockholm, h 22 cm, total vikt 710 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, komposition med slända
Slutpris800 SEK
Värdering900 - 1 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, komposition med löv och personer
Slutpris1 000 SEK
Värdering700 - 800 SEK
Qvarsebo, Mikael, olja, "Imaginärt porträtt"
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd designer, rölakan, dekor i brunt, grönt och grått, 240 x 170 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Lundberg, Erik för Vävaregården, Eringsboda, röllakan, "Wemmenhög", 300 x 200 cm
Slutpris3 000 SEK
Värdering3 200 - 3 400 SEK
Okänd designer, möjligen för Kasthall,  matta, vävd ull,  315 x 190 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, uthus, otydligt signerad och daterad 1916, 55 x 66 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Okänd dansk designer, 1900-talets 1 hälft, snurrpall, teaklaminat på metallunderrede, justerbar höjd
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Spegel, mahogny med intarsia, Köpenhamnsarbete i empire, omkring 1820, h 161 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Kjaernulf, Henning för Vejle, soffbord, teak, stämpelsignerat, l 65 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
SlutprisInga bud
Värdering1 100 - 1 200 SEK
Okänd konstnär, olja, kvinna med katt, otydligt signerad, 80 x 50 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Berry, Dwight, olja, "Arab in doorway", signerad och daterad 1966, 122 x 122 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Busch, Peter, olja, kustparti med segelbåt, signerad, 49 x 69 cm
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 100 - 1 200 SEK
SlutprisInga bud
Värdering2 200 - 2 400 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, komposition med kvinna, signerad, 40 x 53 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, blandteknik, erotisk komposition med kvinna, signerad, 46 x 38 cm
SlutprisInga bud
Värdering900 - 1 000 SEK
Qvarsebo, Mikael, färglitografi, Mona Lisa, signerad och numrerad 17/75, synlig pappersstorlek 55 x 52 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 700 SEK
Olson, Erik, färglitografi, "Sökaren", signerad, daterad 1973 och numrerad 26/110, synlig pappersstorlek 54 x 44 cm
Slutpris500 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Ergon, Mats, akvatint, "Skärvor", signerad och numrerad 116/320,, synlig pappersstorlek 38 x 26 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Henning, Gösta, olja, "Lappkåta", signerad, 65 x 45 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK